Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tam, gdzie spadają anioły - Motyw matki

Jest tutaj początkowo przedstawiony w bardzo współczesnym kontekście kulturowym. Anna, wiecznie zapracowana artystka nie ma czasu poświęcać uwagi córce, wydaje się wręcz, że być może nie planowała dziecka. Kocha je oczywiście, jednak lepiej by było, gdyby mała nie kręciła się po pracowni. Tak naprawdę nic nie wie o dziewczynce, o tym, jak spędza wolny czas, jak się bawi, co ją interesuje.
   
Wszystko zmienia z chwilą, kiedy dowiaduje się o chorobie córki. Budzi się w niej od tej pory prawdziwa matka, broniąca własnego dziecka i potrafiąca zrobić dla niego wszystko. Przestaje się liczyć sztuka, własne sprawy. Co znamienne, jako pierwsza daje wiarę w przekonanie Ewy o istnieniu anioła i jest gotowa na pomoc w odnalezieniu go. Troska o córkę skłania ją do robienia rzeczy, o których wcześniej nawet by nie pomyślała, jak samotna wyprawa do lasu i robi to instynktownie.
   
Ta zmiana przyczynia się także do rozwoju jej twórczości, ponieważ w końcu zaczyna tworzyć rzeźby, o jakich marzyła.