Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Symbolika przypowieści o siewcy

Głównym celem każdej przypowieści jest przekonanie odbiorcy do powielania zaprezentowanych w niej wzorców. Przypowieść o siewcy nakazuje nam wybrać jedną z postaw wobec Słowa Bożego. Siewcą Słowa jest Bóg, najczęściej w osobie kapłana lub kaznodziei.

To, w jaki sposób wykorzystamy jego przekaz w naszym życiu, zależy tylko od nas. Przypowieść wskazuje, iż najlepszą z postaw – najbardziej dojrzałą, która świadczy o naszym stosunku do Boga, ale także o dojrzałości naszej wiary – jest postawa osoby stałej w wierze, w której słowo Boże zakorzenia się najmocniej. Tylko taka postawa niesie za sobą odpowiedzi na najtrudniejsze pytania i pozwala nam odnaleźć swoje miejsce, a naszą egzystencję czyni znośniejszą. Bowiem gdy człowiek wierzy w coś bardzo mocno, wówczas jego każdy krok jest pewniejszy, bardziej zdecydowany, a on sam postrzega siebie jako silnego i wartościowego.