Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Księga Rodzaju

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Dzieło stworzenia odbywało się przez sześć dni, natomiast w siódmym dniu Bóg odpoczął. W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Stworzył równocześnie mężczyznę i kobietę, obdarzył ich płodnością i oddał im ziemię we władanie.

Drugi opis stworzenia człowieka: Bóg ulepił człowieka (mężczyznę) z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza duszę. Następnie zaś umieścił go we wspaniałym ogrodzie, Edenie, znajdującym się na Wschodzie. Eden znajdował się w dorzeczu 4 rzek: Piszon, Gichon, Chiddekel i Perat. Bóg pozwolił człowiekowi jeść owoce ze wszystkich drzew, z wyjątkiem jednego, którego owoc był śmiertelny. Następnie Bóg przyprowadził do mężczyzny zwierzęta, żeby ten je nazwał. Mężczyzna był jednak samotny, więc Bóg podczas jego snu, wyjął mu żebro i stworzył z niego kobietę. W ogrodzie znajdował się przebiegły wąż, który namówił niewiastę do skosztowania zakazanego owocu, a ona podała go mężowi. Wtedy oboje poznali, że są nadzy i ukryli się. Kiedy przyszedł Bóg i zawołał mężczyznę, okazało się, że Adam i Ewa zgrzeszyli. Bóg rozgniewał się na węża i powiedział, że wprowadza nieprzyjaźń pomiędzy jego potomstwo i potomstwo niewiasty. Ponadto Bóg ukarał niewiastę, powiedział, że odtąd będzie w bólu rodzić dzieci, a mężczyzna będzie miał nad nią władzę. A mężczyzna będzie w pocie czoła musiał zdobywać pożywienie. Adam i Ewa zostali wypędzeni z Edenu, na straży którego Bóg postawił anioła z ognistym mieczem.

Adam i Ewa mieli dwóch synów: Kaina i Abla. Kain składał Bogu ofiary z plonów ziemi, co nie podobało się Panu. Natomiast Abel hodował bydło i ofiarowywał zwierzęta, co znalazło uznanie w oczach Boga. Kain z zazdrości zabił Abla, kiedy zaś jego czyn się wydał, Bóg uczynił na jego czole krwawe znamię i wypędził go. Kain


Komentarze

    9 + 10 =