Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Mateusza

jednak nie potrafili tego uczynić. Uzdrowił go Jezus, który zarzucił uczniom brak wiary.

Opowiadał również Jezus przypowieści o zagubionej owcy i o nielitościwym dłużniku.

Ostatnia podróż do Jerozolimy
Podczas podróży do Jerozolimy Jezus wygłosił naukę o nierozerwalności małżeństwa i błogosławił dzieci. Rozmawiał również z bogatym młodzieńcem, który nie chciał dla niego porzucić swojego majątku. Wygłosił też przypowieść o robotnikach w winnicy i uzdrowił niewidomych pod Jerychem.

Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy

Przed wejściem do Jerozolimy Jezus kazał przyprowadzić sobie osiołka, na którym uroczyście wjechał do miasta, a mieszkańcy witali go okrzykami: „Hosanna Synowi Dawida” i rzucali przed nim gałązki oliwne.

Jezus w świątyni
Kiedy Jezus wszedł do świątyni jerozolimskiej, wypędził stamtąd kupców. W kolejnych dniach nauczał w świątyni i opowiadał przypowieści: o dwóch synach, o przewrotnych rolnikach, o uczcie królewskiej. Faryzeusze chcieli przyłapać Jezusa na jakimś sprzeniewierzeniu się władzy, dlatego zapytali go, czy trzeba płacić podatek Cezarowi. On zaś wskazując na monetę i stwierdził, że Bogu należy oddać to, co boskie, a Cezarowi to, co cesarskie. Pytali Jezusa również, które przykazanie w Prawie jest największe. Jezus wskazał przykazanie miłości Boga i bliźniego. Ostrzegał również przed uczonymi w Piśmie i faryzeuszami. Zapowiedział również zburzenie Jerozolimy.

Zapowiedź końca

Jezus nauczał o końcu świata i Sądzie Ostatecznym. Obrazowały to przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych, a także o talentach.

MĘKA I ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA


Postanowienie Wysokiej Rady
W pałacu najwyższego kapłana Kajfasza zebrali się arcykapłani i ustalili, że należy schwytać Jezusa i zabić.

Namaszczenie w Betanii
Kiedy Jezus przebywał w Betanii, w domu Szymona Trędowatego,


Komentarze

    4 + 10 =    
~ Jarek
2023-01-16 17:59:48
Super
~ wake up joe
2021-12-15 22:39:45
zgadzam się
~ rogalik
2021-11-15 22:56:11
komentarze to inny wymiar
~ Joe Biden
2021-10-27 13:47:13
Very good text my polish friend
~ Ksiądz Drewniak
2021-10-26 22:22:23
Fajowska ta ewangelia, kozackie zakończenie (bardzo niespodziewane), styl pisania też fajny. Mam ochotę dać spojler końca tej lektury, ale jestem prawilnym chrześcijaninem i nie będę w taki sposób grzeszyć.
~:0 - również pozdrawiam
~ Joe
2021-10-26 09:17:16
Nie wiem o co chodzi ale mam dzisiaj z tego sprawdzian, życzcie mi powodzenia
~ łukasz
2021-10-20 21:17:40
nic z tego nie rozumiem