Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Mateusza

uległ cudownemu rozmnożeniu, tak że nasyciło się okołu 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.

Jezus chodzi po jeziorze
Wieczorem Jezus wszedł na górę, żeby się modlić, a uczniowie czekali na niego w łodzi na jeziorze. Późno w nocy Jezus przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Piotr poprosił Jezusa, by wezwał go do siebie, jednak po kilku krokach zaczął tonąć. Chrystus zapytał go, czemu zwątpił.

Kobieta kananejska

Kiedy Jezus podążał wraz z uczniami w stronę Tyru i Sydonu, spotkał po drodze kobietę kananejską, która błagała Jezusa, by uzdrowił jej córkę. On jednak nic nie uczynił i powiedział, że został posłany jedynie do Izraela. Zwrócił się do kobiety i stwierdził, że nie powinno się zabierać chleba dzieciom i rzucać psom, kobieta jednak odparła, że i szczenięta jadają okruchy ze stołu. Wtedy Jezus uzdrowił jej córkę.

Drugie rozmnożenie chleba
Ponownie Jezus rozmnożył siedem chlebów i kilka ryb, tak że zebrano jeszcze siedem koszy resztek.

Wyznanie Piotra
W okolicy Cezarei Filipowej Jezus pytał swoich uczniów, za kogo ludzie go uważają. Wtedy Piotr powiedział: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Jezus zaś stwierdził, że Piotr jest skałą, na której zbuduje swój niezwyciężony Kościół. Zapowiedział również swoją przyszłą mękę w Jerozolimie.

Przemienienie Jezusa

Jezus wybrał się na górę Tabor i zabrał ze sobą Piotra, Jakuba i Jana. Tam został cudownie przemieniony i rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem. Piotr zmieszany tym widokiem chciał rozbić trzy namioty dla każdego z nich. Z nieba zaś odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Jezus zakazał swoim uczniom opowiadać o tym, co widzieli aż do chwili zmartwychwstania.

Uzdrowienie epileptyka
Pewien człowiek, którego syn chorował na epilepsję, udał się do uczniów Jezusa z prośbą o jego uzdrowienie. Oni


Komentarze

    6 + 9 =    
~ Jarek
2023-01-16 17:59:48
Super
~ wake up joe
2021-12-15 22:39:45
zgadzam się
~ rogalik
2021-11-15 22:56:11
komentarze to inny wymiar
~ Joe Biden
2021-10-27 13:47:13
Very good text my polish friend
~ Ksiądz Drewniak
2021-10-26 22:22:23
Fajowska ta ewangelia, kozackie zakończenie (bardzo niespodziewane), styl pisania też fajny. Mam ochotę dać spojler końca tej lektury, ale jestem prawilnym chrześcijaninem i nie będę w taki sposób grzeszyć.
~:0 - również pozdrawiam
~ Joe
2021-10-26 09:17:16
Nie wiem o co chodzi ale mam dzisiaj z tego sprawdzian, życzcie mi powodzenia
~ łukasz
2021-10-20 21:17:40
nic z tego nie rozumiem