Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Mateusza

niezgodne z prawem, Jezus powiedział, że Syn Człowieczy jest Panem szabatu. W ten sam dzień przystąpił do niego człowiek z uschłą ręką. Faryzeusze zapytali go, czy wolno uzdrawiać w szabat. Jezus odpowiedział, że wolno dobrze czynić w szabat i uzdrowił chorego. Wtedy faryzeusze postanowili go zgładzić.

Znak Jonasza
Kiedy ludzie żądali od Jezusa znaku, który miałby potwierdzić jego pochodzenie od Boga, on odpowiedział, że żaden znak nie będzie im dany oprócz znaku Jonasza, który przez trzy dni przebywał we wnętrzu wielkiej ryby.

Nauczanie w przypowieściach
Jezus wyjaśnił swoim uczniom, że naucza w przypowieściach tak, żeby rozumieli je tylko powołani, inni zaś będą słuchać, ale nie zrozumieją ich. Jezus wygłosił przypowieści o siewcy, o chwaście, o ziarnku gorczycy, o skarbie i perle, o sieci.

Jezus w Nazarecie
Następnie Jezus wrócił do Nazaretu, gdzie ludzie nie chcieli wierzyć jego nauczaniu. Powiedział wówczas, że tylko we własnej ojczyźnie prorok jest najbardziej lekceważony.

Ścięcie Jana Chrzciciela

Herod wtrącił Jana do więzienia, ponieważ wypomniał on królowi, że żyje z Herodiadą, żoną swojego brata Filipa. Herod nie chciał jednak zabijać Jana wiedząc, że ma on ogromne poparcie wśród ludu. Córka Herodiady tańczyła podczas urodzin Heroda i zachwyciła króla, który obiecał jej wszystko, o co poprosi. Ona zaś zażądała głowy Jana Chrzciciela na tacy. Wtedy Herod kazał ściąć Jana, a jego uczniowie później pogrzebali jego ciało.

Pierwsze rozmnożenie chleba
Kiedy Jezus usłyszał o śmierci Jana, oddalił się od tłumu, jednak ludzie podążyli za nim. Wieczorem uczniowie powiedzieli mu, że ludzie są głodni, a ci nie mają nic, żeby ich nakarmić. Jezus kazał ludziom usiąść na trawie, pobłogosławił pięć bochenków chleba, które mieli oraz dwie ryby i kazał rozdać je ludziom. Pokarm


Komentarze

    1 + 4 =    
~ Jarek
2023-01-16 17:59:48
Super
~ wake up joe
2021-12-15 22:39:45
zgadzam się
~ rogalik
2021-11-15 22:56:11
komentarze to inny wymiar
~ Joe Biden
2021-10-27 13:47:13
Very good text my polish friend
~ Ksiądz Drewniak
2021-10-26 22:22:23
Fajowska ta ewangelia, kozackie zakończenie (bardzo niespodziewane), styl pisania też fajny. Mam ochotę dać spojler końca tej lektury, ale jestem prawilnym chrześcijaninem i nie będę w taki sposób grzeszyć.
~:0 - również pozdrawiam
~ Joe
2021-10-26 09:17:16
Nie wiem o co chodzi ale mam dzisiaj z tego sprawdzian, życzcie mi powodzenia
~ łukasz
2021-10-20 21:17:40
nic z tego nie rozumiem