Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Mateusza

który nadejdzie, będzie chrzcić Duchem Świętym.

2. Chrzest Jezusa

Jezus został ochrzczony przez Jana, wtedy z nieba zstąpił na niego Duch Święty w postaci gołębicy i odezwał się głos: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

3. Kuszenie Jezusa

Jezus przebywał na pustyni przez czterdzieści dni. Przez cały ten okres kusił go szatan. Zły duch wskazał na kamienie i stwierdził, że jeśli Jezus jest Synem Bożym, powinien zamienić je w chleb. Jezus jednak odpowiedział, że człowiek nie żyje samym chlebem, ale Słowem Bożym. Następnie szatan zabrał go na szczyt krużganku świątyni i powiedział, aby rzucił się w dół, ponieważ w Psalmie napisano, że aniołowie będą nosić go na rękach tak, żeby się nie zranił. Jezus stwierdził, że nie można wystawiać Boga na próbę. Wreszcie diabeł obiecał Chrystusowi władzę nad całym światem, jeśli odda mu pokłon. Jezus odpowiedział jednak, że pokłon można oddawać jedynie Bogu.

DZIAŁALNOŚĆ JEZUSA W GALILEI

Gdy Jezus dowiedział się o uwięzieniu Jana Chrzciciela, udał się do Galilei, do ziemi Zabulona i Neftalego, nad jezioro, gdzie zaczął publicznie nauczać.

Powołanie pierwszych uczniów
Nad Jeziorem Galilejskim Jezus spotkał dwóch rybaków: Szymona i jego brata Andrzeja, których poprosił, by z nim poszli. Następnie dołączyli do nich Jakub, syn Zebedeusza i jego brat Jan.

Jezus nauczał w całej Galilei, a także uzdrawiał chorych i paralityków.

Kazanie na górze

Na górze Jezus wygłosił osiem błogosławieństw. Stwierdził także, że jego uczniowie są „solą ziemi” – mają do wykonania szczególne zadanie. Jezus wskazał, że nie przyszedł, aby znieść stare Prawo, ale aby je wypełnić. Uściślił zatem kilka przykazań. Stwierdził, że w piątym przykazaniu nie chodzi jedynie o to, aby nie zabijać, ale również nie unosić się gniewem w stosunku do bliźniego. Szóste przykazanie


Komentarze

    6 + 4 =    
~ Jarek
2023-01-16 17:59:48
Super
~ wake up joe
2021-12-15 22:39:45
zgadzam się
~ rogalik
2021-11-15 22:56:11
komentarze to inny wymiar
~ Joe Biden
2021-10-27 13:47:13
Very good text my polish friend
~ Ksiądz Drewniak
2021-10-26 22:22:23
Fajowska ta ewangelia, kozackie zakończenie (bardzo niespodziewane), styl pisania też fajny. Mam ochotę dać spojler końca tej lektury, ale jestem prawilnym chrześcijaninem i nie będę w taki sposób grzeszyć.
~:0 - również pozdrawiam
~ Joe
2021-10-26 09:17:16
Nie wiem o co chodzi ale mam dzisiaj z tego sprawdzian, życzcie mi powodzenia
~ łukasz
2021-10-20 21:17:40
nic z tego nie rozumiem