Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Łukasza

się Panu. Dokonał również kolejnego uzdrowienia w szabat. Uleczył chorego na wodną puchliznę.

Jezus nauczał w przypowieściach – o skromności i o uczcie, o zaginionej owcy, zagubionej drachmie, o synu marnotrawnym, obrotnym rządcy, bogaczu i ubogim Łazarzu.

Jezus ogłosił również nierozerwalność małżeństwa.

TRZECI OKRES PODRÓŻY
Gdy Jezus przechodził blisko Samarii, wyszło Mu naprzeciw dziesięciu trędowatych, którzy błagali Go o uzdrowienie. On zaś nakazał im, by poszli pokazać się kapłanom. W drodze zostali uzdrowieni. Jednak tylko jeden z nich wrócił, żeby podziękować Jezusowi, a był to Samarytanin.

Jezus zalecał swoim słuchaczom wytrwałą modlitwę i opowiadał im przypowieści o niesprawiedliwym sędzim oraz faryzeuszu i celniku.

Chrystus zalecił bogatemu młodzieńcowi, żeby sprzedał swój majątek i poszedł za Nim, ale młodzieniec nie chciał tego uczynić.

Pod Jerychem Jezus uzdrowił niewidomego.

W Jerychu jeden ze znanych celników, Zacheusz, pragnął zobaczyć Jezusa, ale panował wielki tłok, dlatego wspiął się na drzewo. Jezus zaś spojrzał na niego i kazał mu zejść, ponieważ chciał u niego spożyć wieczerzę. Zacheusz był grzesznikiem, jednak nawrócił się i oddał połowę majątku ubogim, a tym, których skrzywdził, wynagrodził poczwórnie.

Jezus podczas uczty u Zacheusza opowiedział przypowieść o minach.

DZIAŁALNOŚĆ JEZUSA W JEROZOLIMIE
Jezus wjechał do Jerozolimy na osiołku, a ludzie rzucali mu pod stopy gałązki oliwne i wołali „Błogosławiony”. Faryzeusze chcieli, żeby Jezus zabronił im tego, ale On powiedział, że „jeśli ci zamilkną, kamienie wołać będą”.

Wjeżdżając do miasta, Jezus zapłakał nad przyszłym losem Jerozolimy. Kiedy zaś wszedł do świątyni, wypędził kupców. Potem nauczał. Wygłosił przypowieść o przewrotnych rolnikach, a także wyjaśnił sprawę podatku dla Cezara.

Jezus obserwował


Komentarze

    10 + 5 =    
~ 1232
2023-02-28 19:13:38
hej
~ Lavi
2023-02-16 08:01:41
Dzięki za streszczenie
~ stasiu
2022-12-07 21:06:03
Bardzo pomocne'