Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Łukasza

Heroda czy Zuzanna.

Jezus często nauczał w przypowieściach, wygłosił np. przypowieść o siewcy i wyjaśnił ją swoim uczniom.

CUDA I NAUCZANIE
Któregoś dnia, gdy Jezus zasnął w łodzi, na jeziorze rozpętała się burza. Uczniowie więc Go zbudzili, a On uciszył żywioł i zarzucił im małą wiarę.

W kraju Gergezeńczyków Jezus uzdrowił opętanego. Wypędził z niego ducha o imieniu Legion (ponieważ było ich wiele), a on wstąpił w stado świń, które rzuciły się do jeziora i utonęły. Miejscowi mieszkańcy obawiali się więc Jezusa i nie wpuścili go do miasta.

Kiedy Jezus opuścił kraj Gergezeńczyków, zjawił się u Niego Jair, przełożony synagogi, który poprosił o uzdrowienie dwunastoletniej konającej córki. Kiedy Jezus szedł do jego domu, kobieta cierpiąca na krwotok dotknęła Jego płaszcza i została uzdrowiona. Jezus zaś poczuł, że moc Go opuściła i zapytał, kto Go dotknął. Kiedy kobieta się przyznała, Chrystus jej pobłogosławił. Naprzeciw Jezusowi wyszli domownicy Jaira, którzy powiedzieli, że dziewczynka zmarła. Jezus jednak stwierdził, że dziecko jedynie śpi i przywrócił je do życia.

Niedługo potem Jezus rozesłał dwunastu apostołów po całym kraju, by głosili Ewangelię i wypędzali złe duchy.

Herod zaczął się obawiać Chrystusa, ponieważ myślał, że jest On nowym wcieleniem Jana, którego kazał ściąć.

Po powrocie apostołów, kiedy Jezus nauczał wielkie tłumy ludzi, miało miejsce pierwsze cudowne rozmnożenie chleba. Jezus pobłogosławił i połamał pięć bochenków i dwie ryby, którymi nakarmiono ponad 5 tysięcy ludzi.

Jezus zapytał swoich uczniów, za kogo Go uważają. Piotr wyznał, że Jezus jest Mesjaszem. On zaś zakazał im rozpowszechniania tej prawdy i zapowiedział swoją mękę oraz prześladowanie apostołów.

Osiem dni potem Jezus wraz z Piotrem, Jakubem i Janem udał się na górę Tabor, gdzie dokonał cudownego


Komentarze

    5 + 5 =    
~ 1232
2023-02-28 19:13:38
hej
~ Lavi
2023-02-16 08:01:41
Dzięki za streszczenie
~ stasiu
2022-12-07 21:06:03
Bardzo pomocne'