Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Łukasza

ama.

Jezus po chrzcie udał się na pustynię, gdzie przez czterdzieści dni pościł i był kuszony przez szatana. Diabeł chciał, aby zamienił On kamienie w chleb, oddał mu pokłon w zamian za władzę nad światem i rzucił się z dachu świątyni w przepaść. Chrystus jednak nie pozwolił się skusić, twierdząc że nie samym chlebem żyje człowiek, Boga nie można wystawiać na próbę i tylko Jemu należy oddawać pokłon.

DZIAŁALNOŚĆ JEZUSA W GALILEI
Wkrótce po rozpoczęciu swojej działalności Jezus udał się do rodzinnego Nazaretu, ale ludność nie chciała Go słuchać, a kiedy powiedział im, że proroka nigdy nie słucha się w jego własnej ojczyźnie, lud chciał Go strącić w przepaść.

W Kafarnaum natomiast Jezus uzdrowił opętanego. W domu Szymona z kolei uzdrowił jego teściową, a potem wielu innych ludzi.

Potem Jezus opuścił Kafarnaum i wędrował po całej Judei. Któregoś dnia nauczał z łodzi Szymona, potem zaś słysząc, że rybacy mimo całonocnej pracy niczego nie złowili, powiedział Szymonowi, żeby wypłynął w morze i zarzucił sieci po prawej stronie. Rybacy złowili ogromną ilość ryb. Kiedy zaś dobili do brzegu, Szymon prosił Jezusa, by od niego odszedł, ponieważ jest grzesznym człowiekiem. Jezus powiedział mu jednak, że odtąd będzie łowił ludzi. Szymon i jego towarzysze, Jakub i Jan, poszli za Chrystusem.

W jednej z miejscowości Jezus uzdrowił trędowatego i przykazał mu, żeby tego nie rozgłaszał, ale on tym bardziej rozpowiadał o tym, co się stało.

Któregoś dnia przyniesiono do domu, w którym przebywał Jezus, paralityka. Chrystus odpuścił mu grzechy, co spowodowało złorzeczenie faryzeuszów. Wtedy Jezus uzdrowił chorego, żeby pokazać, że Jego słowa mają prawdziwą moc.

Następnie Jezus powołał na swojego ucznia Lewiego, celnika, który wyprawił na cześć Jezusa wielką ucztę. Faryzeusze dziwili się, że Jezus biesiaduje


Komentarze

    5 + 7 =    
~ 1232
2023-02-28 19:13:38
hej
~ Lavi
2023-02-16 08:01:41
Dzięki za streszczenie
~ stasiu
2022-12-07 21:06:03
Bardzo pomocne'