Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Biblia - Ewangelia św. Łukasza

.

Tymczasem pasterzom w polu ukazał się anioł, który obwieścił im narodziny Zbawiciela i powiedział, żeby szukali dziecięcia położonego w żłobie. Kiedy odnaleźli Jezusa, oddali mu pokłon, a potem rozgłaszali to, co widzieli.

Ósmego dnia po narodzinach Jezusa Maryja z Józefem zanieśli dziecko do świątyni, aby je obrzezać i nadali mu imię Jezus. Potem zaś udali się do Jerozolimy, by złożyć ofiarę Bogu i poświęcić Mu syna. W świątyni spotkali Symeona, któremu Bóg obiecał, że nie umrze, dopóki nie zobaczy Mesjasza. Kiedy zobaczył on Jezusa, oddał Mu cześć, a Maryi powiedział, że jej serce przeniknie miecz. W świątyni przebywała również prorokini Anna, 84-letnia wdowa, która także wysławiała Jezusa.

Potem Józef z Maryją i Jezusem wrócili do Nazaretu. Gdy Jezus miał 12 lat, jego rodzice udali się z nim do świątyni jerozolimskiej na święto Paschy. W drodze powrotnej dziecko zgubiło się. Rodzice szukali go wśród pielgrzymów, a następnie wrócili do Jerozolimy, gdzie odnaleźli go dopiero po trzech dniach. Jezus przebywał w towarzystwie nauczycieli w świątyni, z którymi dyskutował o Bogu. Kiedy Maryja zapytała go, dlaczego tam został, On zdziwił się, że rodzice Go szukali. Powiedział, że powinni byli wiedzieć, że będzie w domu własnego Ojca.

PRZYGOTOWANIE DO DZIAŁALNOŚCI JEZUSA
W 15. roku panowania cezara Tyberiusza Jan Chrzciciel zaczął nauczać na pustyni, nawracać ludzi i chrzcić wodą z Jordanu. Również Jezus przyjął chrzest z rąk Jana, a Duch Święty zstąpił na Niego w postaci gołębia, z nieba zaś odezwał się Boży głos. Jan wkrótce Jan Chrzciciel został uwięziony przez króla Heroda, ponieważ upomniał go, że żyje z żoną swojego brata Filipa, Herodiadą.

Jezus rozpoczął publiczną działalność w wieku około 30 lat. Ewangelista przedstawia Jego szczegółowy rodowód począwszy od biblijnego Ada


Komentarze

    7 + 9 =    
~ 1232
2023-02-28 19:13:38
hej
~ Lavi
2023-02-16 08:01:41
Dzięki za streszczenie
~ stasiu
2022-12-07 21:06:03
Bardzo pomocne'