Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

o Piłacie jest bardzo ciekawa i że nieładnie zrobił, wyśmiewając opowiadanie konsultanta. Trzeba było-mówi sobie-grzecznie poprosić o dokończenie tego interesującego opowiadania. Drugi głos przypomina jeszcze dawnego, wzburzonego zaistniałymi faktami Iwana, który dostrzega spisek ze strony profesora czarnej magii. Nagle Bezdomny zauważa na balkonie nieznajomego mężczyznę.

12.Czarna magia oraz jak ją zdemaskowano.

W Teatrze „Varietes” ma miejsce seans czarnej magii. Rimski nadal nie wie co dzieje się z Lichodiejewem, dodatkowo zastanawia go fakt zniknięcia Warionuchy. Schodzi przywitać się z Wolandem.

Seans czarnej magii rozpoczyna się od rozmowy Wolanda z Fagotem (kolejne imię Korowiowa) na temat zmian, jakie zaszły w ludziach. Następnie Fagot z Behemotem (kotem na dwóch łapach) zabawiają publiczność sztuczkami z kartami. Wiele zamieszania wywołuje pojawienie się pieniędzy lecących z sufitu. Konferansjer Bengalski próbuje wytłumaczyć zdarzenie jako zbiorową hipnozę. W odpowiedzi, Behemot urywa mu głowę, którą jednak nakłada z powrotem na życzenie publiczności i wyraźne polecenie Wolanda (w tym rozdziale najbardziej uwidacznia się głęboki szacunek, jaki żywi dla Wolanda jego świta. Nie zwracają się do niego inaczej jak „messer” i nawet nie próbują wciągnąć go do zabawy, gdyż jemu to nie przystoi). Bengalski odchodzi za kurtynę, krzycząc, że chce odzyskać swoją głowę.

Z kolei Fagot otwiera magazyn dla pań, w którym mogą one przebrać się w drogie stroje czy dostać piękne perfumy. Wymieniają swoje ubrania na modne suknie markowych firm.

W ostatniej części spektaklu Arkadiusz Apołłonowicz Siemplejarow, przewodniczący komisji akustycznej teatrów moskiewskich, domaga się obiecanej demaskacji czarnej magii. W odpowiedzi Fagot odkrywa intymne szczegóły jego pożycia, między


Komentarze

    5 + 2 =    
~ 579189
2023-12-05 15:53:04
Ԝіtаm wѕzуstkіch, сhłoраkiǃ Ԝіem, moja wіаdоmość mоże bуć zbуt konkrеtna,
Аle mojа ѕіostrа znalazłа tu mіłеgо mężсzyznę і роbrаli sіę, więc cо zе mną?! :)
Μаm 24 ѕtarе lаta, Аnna, z Rumuniі, znаm tеż ϳęzуk angіelski і niemiecki
I... mam spеcyfісzną chorobę, zwаną nimfоmаnią. Κtо wіe, cо to jеst, może mnіe zrozumieć (lepiej рowіedzіeć to od razu)
Асh tаk, gоtuϳę bardzо ѕmacznіеǃ а ϳa koсham nіe tylkо gоtowаć ;))
Jеstem рrawdziwą dzіеwсzуną, nie рroѕtytutką i ѕzukаm рoważnеgо i gоrąсеgo zwіązku...
W każdym raziе mój prоfil znaϳdzieciе tutaj: http://itallafapwrecal.tk/idl-2391/
~ 785122
2023-04-08 18:08:44
Witam!!ǃ
Вyć może moja wіadomоść ϳеѕt zbyt ѕрeсуfiсzna.
Аlе mоja ѕtаrszа siostrа znalаzłа tutаϳ wsраnіаłegо mężczуznę i maϳą świеtny związek, аlе сo zе mną?
Mаm 26 lаt, Ιsabеlla, z Сzech, znаm ϳęzyk аngіelѕki równіеż
Ι... lерiеϳ pоwіеdziеć to оd razu. Jеѕtеm biѕekѕuаlny. Nіе ϳеstem zazdroѕnу o іnną kоbietę... zwłaѕzczа ϳеśli koсhamy ѕіę rаzem.
Асh tаk, gotuϳę bаrdzо smаcznieǃ і kochаm nіе tуlko gоtować ;))
Im рrawdzіwа dziewczyna i szukа рoważnеgо і gorącegо zwіązku...
Ԝ kаżdym raziе, możеѕz znаleźć móϳ рrоfіl tutaj: http://quirectchou.gq/usr-69126/