Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

dokumenty ze wszystkich urzędów. Odszukano zatem Rimskiego, który wyjechał do Leningradu i przesłuchano Bezdomnego. Również zeznania Arkadiusza Apołłonowicza, który zapamiętał imię maga, bardzo pomogło w znalezieniu Wolanda.

W mieszkaniu jednak nie było nikogo, mimo iż inwigilowano je o różnych porach dnia i nocy. Do Moskwy przyjechali Lichodiejew i Warionucha, którzy-podobnie jak Rimski-poprosili o zamknięcie ich w kasie pancernej.

Po przesłuchaniu kolejnych ludzi, znów spróbowano złapać lokatorów z ulicy Sadowej. Oddziały specjalne tym razem trafiły na mieszkańców. Rozległy się strzały, Behemot rozlał benzynę, która sama się zapaliła, zadzwoniono po straż… A z okien wyleciały z dymem trzy męskie postacie i jedna kobieca sylwetka.

28.Ostatnie przygody Korowiowa i Behemota

Korowiow i Behemot poszli do sklepu z luksusowymi towarami, w którym sprzedawano za obcą walutę. Zaczęli stroić sobie żarty z właściciela, niszcząc asortyment i zjadając drogie produkty. Na koniec cały sklep podpalili, a minutę później zjawili się pod Gribojedowem.

Właściciel restauracji od razu zorientował się kim są jego goście. Traktował ich nadzwyczaj miło i obiecał osobiście dopilnować ich zamówienia. Jednak, gdy tylko znalazł się za salą restauracyjną, spokojnie wyszedł drugimi drzwiami. Chwilę potem w Gribojedowie pojawili się trzej mężczyźni z rewolwerami w dłoniach, którzy zaczęli strzelać do Behemota i Korowiowa. Dom literatów zapłonął.

29.Przesądzone zostają losy Mistrza i Małgorzaty

Woland z Azazellem stali na dach Domu Paszkowa, jednej z najpiękniejszych kamienic Moskwy. Wtem pojawił się Mateusz Lewita, mówiąc, że „On go przysyła”. Informuje szatana, że „On” przeczytał powieść Mistrza i że prosi, aby jego i Małgorzatę Woland umieścił w krainie spokoju.

Messer wysyła na ta misję Azazella.


Komentarze

    4 + 10 =    
~ 741648
2023-03-24 18:15:23
Ѕtwórz jeϳ klоnа w tej grzeǃǃ! http://lauverhabsbota.tk/prd-83653/
Ι pieрrzyć ją bez оgrаniczeń, tak ϳаk zawѕzе chcіаłeś. Onа сі niе odmówi!
Jeślі chceѕz, pіeprz niе tуlko ϳą, alе takżе ϳеj dziеwczуnę. Jеdnоcześnieǃ
... a może сhсеѕz, żeby сię рrzelеciаła? :)