Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

pieniądze”. Prosi zatem Afraniusza, by zajął się tą sprawą i spróbował ocalić Judasza.

Dowódca pokłonił się Piłatowi i wyszedł. Nad miastem zapadł zmrok.

26.Złożenie do grobu

Afraniusz udał się do miasta, gdzie spotkał się z kobietą imieniem Nisa. Przebywał u niej około pięciu minut, po czym wyszedł. Ona sama zaczęła się nagle w pośpiechu przebierać i również udała się poza dom. Na targu spotkała Judę z Kiriatu, swojego kochanka. Chciał ją odwiedzić u niej w domu, jako że nie było jej męża, ona jednak nie zgodziła się na to. Na miejsce spotkania wyznaczyła plantację oliwek za miastem.

Juda poszedł na umówione miejsce. Jednak zamiast Nisy, napotkał dwóch mężczyzn, którzy napadli na niego. Na pytanie ile dostał dziś pieniędzy, Juda odpowiedział, że trzydzieści tetradrachm. Po tych słowach jeden z ludzi wbił mu nóż w serce, a drugi przyczepił do sakiewki karteczkę.

Afraniusz udał się nocą do Piłata i zdał mu relację z przebiegu wydarzeń. Mówi, że nie udało mu się uchronić Judy, a ciało Ha-Nocri było ściągnięte z krzyża przez Mateusza Lewitę, jednak już go odnaleziono i złożono zwłoki do grobu. Dowódca tajnej służby chce podać się do dymisji, wini siebie i swoją niekompetencję za śmierć Judy. Procurator jednak uspokaja przyjaciela. Ten oznajmia mu, że na rozmowę z procuratorem czeka Mateusz Lewita.

Poncjusz Piłat proponuje mu pracę w swojej posiadłości w Caesarei jako bibliotekarz. Początkowo Lewita odmawia, obawiając się, że jest to forma przekupstwa za śmierć Jeszui. Gdy jednak słyszy, że to z jego polecenia zabito Judę, prosi o pergamin.

27.Zagłada mieszkania numer pięćdziesiąt

W Teatrze „Varietes” zapanował chaos. Nie było nikogo z zarządu, a kogoś trzeba było pociągnąć do odpowiedzialności. Drogą oficjalną nie można było odnaleźć Wolanda, bo-jak się okazało-zniknęły wszelkie


Komentarze

    2 + 2 =    
~ 741648
2023-03-24 18:15:23
Ѕtwórz jeϳ klоnа w tej grzeǃǃ! http://lauverhabsbota.tk/prd-83653/
Ι pieрrzyć ją bez оgrаniczeń, tak ϳаk zawѕzе chcіаłeś. Onа сі niе odmówi!
Jeślі chceѕz, pіeprz niе tуlko ϳą, alе takżе ϳеj dziеwczуnę. Jеdnоcześnieǃ
... a może сhсеѕz, żeby сię рrzelеciаła? :)