Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

Abbadonie (jednemu ze swych poddanych) zabić barona. Przechyla kielich, pełen krwi zamordowanego, a następnie podaje go Małgorzacie.

24.Wydobycie Mistrza

Sypialnia Wolanda wyglądał tak, jak przed rozpoczęciem balu. Wymęczona Małgorzata zaczęła jeść i odpoczywać. Miła kolacja trwała dość długo. W końcu Woland powiedział Kobiecie, że może wyrazić jedno życzenie. Ta odpowiedziała, że życzy sobie, aby przestano Friedzie podkładać chustkę, przypominającą o zabiciu dziecka. Szatan ustosunkowuje się do jej pragnienia, ale robi to z niechęcią i złością. Mówi też, że „(…) nie będziemy chyba żerować w noc święta na uczynkach kogoś, kto jest tak dalece niepraktyczny (…). A zatem to się nie liczy, ja przecież nic nie zrobiłem. Czego pani pragnie dla siebie?”. Małgorzata chce, by zwrócono jej Mistrza i to natychmiast. Tak się staje. Jednak chory nie chce uwierzyć w ich wspólną przyszłość, twierdzi, ze wcześniej czy później Małgorzata opamięta się i odejdzie od niego.


Woland jednak twierdzi inaczej. Sprawia, że dawne mieszkanie Mistrza znów jest puste, a Alojzy Mogarycz zostaje z niego wygnany. Na koniec daje Małgorzacie w prezencie złotą podkówkę. Ona i Mistrz trafiają do ich mieszkanka. Mistrz usypia, a jego ukochana czyta od nowa książkę o Piłacie.

25.Jak procurator usiłował ocalić Judę z Kiriatu]

Nad Jeruszalaim nadeszła silna burza. Poncjusz Piłat spotyka się z dowódcą swojej tajnej służby, Afraniuszem. Omawiają szczegóły kaźni trójki skazańców. Procurator ponadto obawia się zamieszek w związku ze śmiercią Jeszui. Twierdzi, że z poufnych źródeł, które nie są jednak jeszcze potwierdzone, przypuszcza, że przyjaciele filozofa będą chcieli go pomścić, zabijając Judę dzisiejszej nocy; a pieniądze, które otrzymał za to, że go zaprzedał, podrzucić arcykapłanowi z notatką „Zwracam przeklęte


Komentarze

    7 + 4 =    
~ 785122
2023-04-08 18:08:44
Witam!!ǃ
Вyć może moja wіadomоść ϳеѕt zbyt ѕрeсуfiсzna.
Аlе mоja ѕtаrszа siostrа znalаzłа tutаϳ wsраnіаłegо mężczуznę i maϳą świеtny związek, аlе сo zе mną?
Mаm 26 lаt, Ιsabеlla, z Сzech, znаm ϳęzyk аngіelѕki równіеż
Ι... lерiеϳ pоwіеdziеć to оd razu. Jеѕtеm biѕekѕuаlny. Nіе ϳеstem zazdroѕnу o іnną kоbietę... zwłaѕzczа ϳеśli koсhamy ѕіę rаzem.
Асh tаk, gotuϳę bаrdzо smаcznieǃ і kochаm nіе tуlko gоtować ;))
Im рrawdzіwа dziewczyna i szukа рoważnеgо і gorącegо zwіązku...
Ԝ kаżdym raziе, możеѕz znаleźć móϳ рrоfіl tutaj: http://quirectchou.gq/usr-69126/