Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

się, że towarzyszka Wolanda musi mieć na imię Małgorzata i musi pochodzić z miejscowości, w której odbywa się uroczystość.

Bohaterka zostaje wprowadzona do sypialni, w której znajduje się Woland ze swoją świtą. Jest w piżamie, gra z Behemotem w szachy, a Hella (naga kobieta, która pocałowała Warionuchę i straszyła Rimskiego) naciera mu kolano smołą.

23.Wielki bal u szatana

Z rykiem Behemota „Bal!!!” rozpoczyna się wielki bal u szatana. Mieszkanie na Sadowej rozrasta się do ogromnych rozmiarów.

Pierwszym obowiązkiem Małgorzaty jest pozdrowienie orkiestry i powitanie gości. Są to sami szubrawcy-mordercy, truciciele, alchemicy… Królowej balu najbardziej zapada w pamięć Frieda, dzieciobójczyni, która własnego synka udusiła w lesie chusteczką i zakopała go. Jej karą jest to, że każdej nocy ktoś podkłada jej ową chusteczkę, a morderczyni nie może się jej pozbyć.

Małgorzata zaczynała być bardzo zmęczona. Bolały ją mięśnie i kolano, powoli opadała z sił. Do tradycji bowiem należało, że gospodyni miała na sobie ciężką szatę i biżuterię, a przybywający goście mieli całować ją w kolano.

Została więc wykąpana przez Nataszę i Hellę pod krwawym prysznicem, wytarto ją płatkami róż. Jako gospodyni musiała zabawić przez jakiś czas gości, którzy bawili się, pijąc, tańcząc czy kąpiąc się w basenach wypełnionymi różnymi alkoholami.

Tuż przed końcem balu pojawił się Woland. Przed nim stanął Azazello i podał mu głowę Berlioza, trzymaną na tacy. Szatan zwracając się do niej, mówił o tym, że dostał on siódmy dowód na istnienie diabła-wszystko, co mu przepowiedział, sprawdziło się. Później głowa Berlioza zamienia się w pył.

Na balu pojawia się jeszcze jeden gość-jest nim baron Meigel, urzędnik Komisji Wizualnej, który oprowadza cudzoziemców po Moskwie. Woland oskarża go donosicielstwo i rozkazuje


Komentarze

    1 + 1 =    
~ 741648
2023-03-24 18:15:23
Ѕtwórz jeϳ klоnа w tej grzeǃǃ! http://lauverhabsbota.tk/prd-83653/
Ι pieрrzyć ją bez оgrаniczeń, tak ϳаk zawѕzе chcіаłeś. Onа сі niе odmówi!
Jeślі chceѕz, pіeprz niе tуlko ϳą, alе takżе ϳеj dziеwczуnę. Jеdnоcześnieǃ
... a może сhсеѕz, żeby сię рrzelеciаła? :)