Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

Azazella. Wywiązała się między nimi rozmowa o kradzieży głowy nieboszczyka (Małgorzata usłyszała o tym wcześniej w tramwaju) i o uczestnikach konduktu żałobnego. Rudzielec zaproponował jej wizytę u zagranicznego konsultanta. Początkowo kobieta nie chciała się zgodzić, jednak, gdy zrozumiała, że Azazello wie coś na temat Mistrza, zmieniła zdanie. Azazello dał jej krem, którym kazał się jej wysmarować w domu i Małgorzata wybiegła z parku.

20.Krem Azazella

Dokładnie o wpół do dziesiątej wieczorem Małgorzata zaczęła wcierać w siebie pachnący bagnem krem od Azazella. Maść sprawiła, że jej ciało rozgrzało się, poróżowiało i odmłodniało o co najmniej dziesięć lat. Stała się tak lekka, ze mogła latać. Stanąwszy nago w świetle księżyca, zaczęła trochę naigrywać się ze swego sąsiada, Mikołaja Iwanowicza.

Po telefonie Azazella, wylatuje na miotle przez okno, krzycząc „Niewidzialna”.

21.Lot

Małgorzata leciała ponad ulicami Moskwy, ciesząc się wolnością. Wiedziała już, ze cudzoziemiec nie jest w żaden sposób groźny.

Przypadkowo trafia do domu krytyka Łatuńskiego, który ostatecznie pogrążył jej Mistrza swoimi komentarzami. Na jego szczęście, nie było go w domu, za to Małgorzata, w akcie zemsty, zdewastowała mu mieszkanie.

W trakcie lotu, dołącza do niej pokojówka Natasza, która przyznaje, że też posmarowała się kremem od Azazella. Leci na wieprzu, którym okazuje się być Mikołaj Iwanowicz (Natasza maznęła go maścią po łysinie). Obie udają się nad rzekę za miasto, gdzie czekają na nie rusałki. Obie zostały wykąpane, a Natasza poleciała pierwsza na ulicę Sadową, by pomóc w przygotowaniach.

22.Przy świecach

Na Sadowej powitał Małgorzatę Azazello i przekazał ją Korowiowi. Ten wytłumaczył kobiecie, że celem jej pobytu jest bycie gospodynią na wielkim, corocznym święcie, jakim jest bal u szatana. Utarło


Komentarze

    1 + 2 =