Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

się, że zamiast kierownika Prochora Piotrowicza, siedzi tam tylko jego garnitur, bez ciała, ale za to z jego głosem i charakterem. Dowiedział się, że do zdarzenia tego doszło po wizycie obywatela o kocim wyglądzie. Ponieważ nie mógł tam nic zdziałać, udał się do filii komisji, w której jednak również panowało zamieszanie. Oddział ten odwiedził z kolei mężczyzną, który przedstawił się jako były dyrygent chóru cerkiewnego. Gdy podał pracownikiem rytm pierwszych nut piosenki, zaczęli śpiewać wszyscy, bez względu na odległość, w jakiej się od siebie znajdowali. Całą grupę odwieziono do kliniki doktora Strawińskiego.

Łastoczkin udał się zatem do banku, by wpłacić tam pieniądze z dochodu ze wczorajszego przedstawienia. Okazało się jednak, że w walizce księgowego zamiast rubli znajdowały się zagraniczne banknoty. Od razu go aresztowano.

18.Pechowi goście

Do Moskwy przyjechał pociągiem z Kijowa wuj Berlioza. Dostał on dziwnie skonstruowaną depeszę, zrozumiał jednak, ze jego siostrzeniec zginął. Postanowił zatem dostać się do Moskwy. Jego główną intencją była nie tyle chęć wzięcia udziału w pogrzebie, ile nadzieja, że uda mu się zamieszkać w mieszkaniu nieboszczyka. Kiedy tam trafił, nie wiedział kto mu otworzył. Przywitał go natomiast Korowiow, który zaczął ze szczegółami opowiadać o scenie śmierci Berlioza. Po krótkim „przesłuchaniu”, dokonanym przez Behemota, Maksymilian Andriejewicz Popławski (bo tak miał na imię wuj) został wyrzucony z mieszkania przez rudego kulasa, z bielmem na oku i wystającym kłem-Azazella. Ponieważ Popławski był w Kijowie nie bez powodu uznawany za jednego z najmądrzejszych ludzi, wiedział on, że nie ma sensu próba zamieszkania na Sadowej. Chciał jednak zobaczyć, co stanie się dalej, dlatego schował się w komórce na dole klatki. Po chwili usłyszał,


Komentarze

    8 + 5 =