Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

się bardzo źle i pozwolił Jeszui na powrót do Jeruszalaim samotnie. Gdy Mateusz przyszedł za nim, było już za późno-zdążył akurat na moment ogłoszenia wyroku przez procuratora.

Początkowo szedł razem z innymi w stronę Nagiej Góry, potem jednak pomyślał, że skróci męki Jeszui i zabije go. W tym celu zawrócił do miasta, by ukraść stamtąd nóż. Nie zdążył jednak i teraz siedział czwartą godzinę nieopodal miejsca kaźni i czekał, aż śmierć wybawi Jeszuę. Zaklinał Boga, by ten zesłał czym prędzej śmierć na tego biednego człowieka, który nigdy nikomu nie zrobił najmniejszej krzywdy. Jednak „śmierć nie nadchodzi”. Mateusz Lewita pogroził niebu, jednak zauważył, że na Nagiej Gorze kohorty żołnierzy zaczynają wracać do miasta. Jeden z nich podszedł do skazanych i poprzebijał ich włócznią.

Gdy nadeszła nawałnica i jazda oddaliła się od miejsca kaźni, Mateusz Lewita zdjął ciało Jeszui z krzyża i uciekł wraz z nim.

17.Niespokojny dzień

Po zeszłonocnym seansie w Teatrze „Varietes” przed kasami biletowymi ustawiły się wielkie kolejki, które rozproszyły dopiero wieść o odwołaniu sensu i interwencja milicji.

W teatrze z zarządu został tylko główny księgowy Wasilij Stiepanowicz Łastoczkin. Nie umiał odpowiedzieć na żadne pytanie milicji, nie wiedział gdzie znajdują się jego przełożeni, nie potrafił przekazać im umowy, zawartej z Wolandem. Pojechano do mieszkania na ulicę Sadową, ale nikogo nie było w środku.

Łastoczkin udał się zatem do Komisji Nadzoru Widowisk i Rozrywek Lżejszego Gatunku, by złożyć tam raport o wczorajszych zajściach, a także do wydziału finansowego, by wpłacić tam pieniądze z wpływów po wczorajszym spektaklu. Po drodze wysłuchał opowieści taksówkarza o zaczarowanych pieniądzach, które bądź znikają, bądź zmieniają się w inne przedmioty.

W kancelarii komisji widowisk okazało


Komentarze

    8 + 3 =    
~ 785122
2023-04-08 18:08:44
Witam!!ǃ
Вyć może moja wіadomоść ϳеѕt zbyt ѕрeсуfiсzna.
Аlе mоja ѕtаrszа siostrа znalаzłа tutаϳ wsраnіаłegо mężczуznę i maϳą świеtny związek, аlе сo zе mną?
Mаm 26 lаt, Ιsabеlla, z Сzech, znаm ϳęzyk аngіelѕki równіеż
Ι... lерiеϳ pоwіеdziеć to оd razu. Jеѕtеm biѕekѕuаlny. Nіе ϳеstem zazdroѕnу o іnną kоbietę... zwłaѕzczа ϳеśli koсhamy ѕіę rаzem.
Асh tаk, gotuϳę bаrdzо smаcznieǃ і kochаm nіе tуlko gоtować ;))
Im рrawdzіwа dziewczyna i szukа рoważnеgо і gorącegо zwіązku...
Ԝ kаżdym raziе, możеѕz znаleźć móϳ рrоfіl tutaj: http://quirectchou.gq/usr-69126/