Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

spotkał się z głęboką krytyką, zwłaszcza Łatuńskiego, Arymana oraz Laurowicza.

Opowieść Mistrza stawała się coraz bardziej zawiła. Mówił o ogromnym smutku, który spadł na niego oraz na jego ukochaną, o ogarniającym go bezsensie. Wtedy to poznał Alojzego Mogarycza, którego uznał za przyjaciela. Potrafił mu wytłumaczyć dlaczego jego powieść nie spodobała się wydawcom, mówił, które rozdziały nie przejdą przez cenzurę.

Z Mistrzem zaczęły dziać się coraz gorsze rzeczy: bał się ciemności, ciągle był roztrzęsiony. Zrozumiał, że jest to początek choroby psychicznej. Zaczął palić swoją powieść, ale jego ukochanej udało się ją wyciągnąć z ognia. Obiecała mu, że pojawi się u niego rano i zaczną życie na nowo. W tym samym czasie Mogarycz doniósł do władz, ze u mistrza w domu przetrzymywane jest nielegalna literatura. Został on pozbawiony mieszkania. Pieszo doszedł do kliniki Strawińskiego i tu już został. Przebywa w niej już czwarty miesiąc. Nie powiadomił ukochanej kobiety gdzie się znajduje, bo uważał, że byłby to dla niej zbyt wielki cios. Ma nadzieję, że zapomniała o nim. Po kilku chwilach Mistrz opuścił pokój Iwana i przeszedł do siebie balkonem.

14.Chwała kogutowi.

Rimski siedział sam w swoim gabinecie. Najpierw obserwował tłum wychodzący po zakończonym seansie z teatru na ulicę. Kobietom znikały ich modne kreacje i zostawały w samej bieliźnie, co spowodowało uliczne zamieszki i interwencję milicji. W związku z tymi wydarzeniami dyrektor finansowy postanowił dzwonić, gdzie tylko się da, żeby tylko wybronić siebie z całej sytuacji i zwalić winę na Lichodiejewa. Zanim jednak zdążył wykonać jakiekolwiek połączenie, telefon rozdzwonił się, a gdy Rimski podniósł słuchawkę, kobiecy głos ostrzegł go, by nie próbował się z nikim kontaktować.

Wtedy do gabinetu wszedł Warionucha, który


Komentarze

    10 + 8 =    
~ 371319
2023-03-27 02:08:57
Czеśćǃ
Mój przеkаz jеst zbyt konkretny (lepiеϳ роwіеdzieć оd rаzu).
Kоchаm dzіеwczуny, zwłaszсza tе złe
Мam 28 lаt, Ιdа
Szukаm роwаżnegо і gorącеgо związku...
Ԝ kаżdym raziе móϳ рrоfіl ϳеst tutaj: http://syrkingvansolare.tk/idn-99432/
~ 741648
2023-03-24 18:15:23
Ѕtwórz jeϳ klоnа w tej grzeǃǃ! http://lauverhabsbota.tk/prd-83653/
Ι pieрrzyć ją bez оgrаniczeń, tak ϳаk zawѕzе chcіаłeś. Onа сі niе odmówi!
Jeślі chceѕz, pіeprz niе tуlko ϳą, alе takżе ϳеj dziеwczуnę. Jеdnоcześnieǃ
... a może сhсеѕz, żeby сię рrzelеciаła? :)