Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - Przykładowe wypracowania

całkowicie bezużyteczny, podczas gdy Egipt pogrąża się w kryzysie i coraz większej biedzie…
Dziennik Egiptu: Co zatem zamierzasz dalej czynić, Wielki Faraonie?
Faraon Ramzes XIII: Mam pewien plan. Dowiedziałem się, że skarbu można użyć. Musi zostać zwołana narada, na której podjęta zostanie decyzja, czy stan państwa jest na tyle zły, że majątek może zostać naruszony.
Dziennik Egiptu: Wielki Faraonie, czy zdajesz sobie sprawę, że w naradzie i głosowaniu udział wezmą również kapłani? A może wyrazili już oni swoje poglądy na ten temat?
Faraon Ramzes XIII: Jak nietrudno się domyślić, kapłani nie zgodzili się ze mną. Sądzą, że jeżeli naruszę skarb, na Egipt spadną liczne nieszczęścia.
Dziennik Egiptu: Kapłani nie są Ci przychylni. Jak zatem chcesz osiągnąć swój cel, Faraonie?
Faraon Ramzes XIII: Uważam, że kapłani dążą jedynie do wzbogacenia się. Próbują mnie nastraszyć, nie chcą stracić skarbu! Ale ja im nie ustąpię! Według mnie działają oni na szkodę państwa, a tym samym chcą zaszkodzić mi!
Dziennik Egiptu: Widzę, że jesteś zdeterminowany w sprawie bogactw labiryntu, Ramzesie. Czy nie sądzisz jednak, że kapłani chcą dla Ciebie dobrze? Przecież mają tak potężną wiedzę, ze może należałoby posłuchać ich rad?
Faraon Ramzes XIII: Absolutnie nie! Niejednokrotnie przekonałem się o chytrości i podstępach kapłanów. Od dawna toczę z nimi walkę, nie mogę ustąpić w takim momencie. Nigdy im nie zaufam. Wszyscy przekonają się, że dzięki moim planom Egipt znów stanie się najpotężniejszym państwem spośród wszystkich nam znanych.
Dziennik Egiptu: Dziękuję bardzo za rozmowę Wielki Faraonie. Cały Egipt oddaje Ci cześć!
Faraon: Ja również dziękuję.

Czy Ramzes XIII musiał zginąć?
Sytuacja Ramzesa XIII podczas rządzenia Egiptem była bardzo zła i niestabilna. Władca nie miał pomocy ze strony innych ważnych


Komentarze

    8 + 2 =