Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Lord - streszczenie

Rozdział 1. Wspaniała niespodzianka.


Poznajemy Cedryka – 7 letniego chłopca. Jego ojciec zmarł, gdy Cedryk był jeszcze bardzo mały, był angielskim kapitanem, synem bardzo bogatego arystokraty. Gdy kapitan wyjechał do Ameryki i ożenił się z Amerykanką, ojciec go wydziedziczył, zabronił mu przyjeżdżać do zamku i zerwał z nim kontakt.


Cedryk, po śmierci ojca mieszka sam z matka, piękną, dobrą i kochającą kobieta, którą nazywa Najdroższa (pamięta, że ojciec zawsze tak do niej mówił). Kobieta wspaniale go wychowała. Chłopiec posiada tak urzekający charakter, że nie sposób go nie lubić. Jest tez bardzo bystry i rezolutny jak na swój wiek, pewnie dlatego, że większość czasu spędza w towarzystwie dorosłych. Jego najlepszymi przyjaciółmi są sprzedawca – pan Hobbs i Dick - pucybut.


Pewnego ranka, do domu Cedryka i jego matki przyjeżdża niespodziewany gość – angielski prawnik, który obwieszcza, że zabiera chłopca do Anglii i że Cedryk jest małym lordem.

Rozdział 2. Przyjaciele Cedryka.


Cedryk, dowiaduje się, że kiedyś zostanie hrabią i odziedziczy olbrzymi majątek. Wiadomość ta, nieco go przeraża, ponieważ jego przyjaciel – pan Hobbs zawsze źle wypowiadał się o angielskich arystokratach, mówił, że to źli, chciwi ludzie. Chłopak, biegnie obwieścić tą wieść panu Hobbsowi. Początkowo boi się jego reakcji, jednak gdy mija zdumienie sklepikarza, stara się pogodzić z sytuacją i zadaje chłopcu mnóstwo pytań, na które ten nie zna jeszcze odpowiedzi.


Matka Cedryka – pani Errol dowiaduje się, że hrabia nie żywi wobec niej pozytywnych uczuć i że nie życzy sobie jej oglądać. Wprawdzie zgadza się, by jechała do Anglii razem z chłopcem, nie będzie jednak mogła zamieszkać razem z nim na zamku, dostanie dom w okolicy. Dowiaduje się także, że hrabia Fauntleroy mieszka w DorincourtKomentarze

    10 + 4 =