Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - Czas i miejsce akcji

Miejscem, w którym rozgrywają się wszystkie przedstawione wydarzenia, jest starożytny Egipt, państwo faraonów leżące w północno-wschodniej części Afryki. Bardzo ważny dla mieszkańców Egiptu jest Nil. To dzięki niemu dolina położona pomiędzy dwoma wielkimi pustyniami, Libijską i Arabską, jest żyzna i urodzajna. Opisy tego starożytnego kraju są wynikiem zainteresowania Prusa dziełami o owym pięknym zakątku.

Większość wydarzeń rozgrywa się w Memfis, gdzie znajduje się siedziba faraona Ramzesa XII, a później Ramzesa XIII. Ponadto w powieści przedstawione są inne miasta egipskie, ponieważ następca tronu, Ramzes XIII, podróżuje przez kraj w celu ego poznania (m.in. do Teb, gdzie mieści się największa świątynia Amona).

Czas akcji został nakreślony przez autora na samym początku powieści. Wydarzenia rozgrywają się w czasach panowania dwudziestej dynastii faraonów i obejmują ostatnie chwile rządów Ramzesa XII i rządy Ramzesa XIII – czyli XI wiek przed naszą erą.