Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - Przykładowe wypracowania

widza, żaden miłośnik dobrego kina nie może pominąć tak ważnej pozycji z dziejów polskiej kinematografii. Książka nie jest zwykłą, typową, nudną szkolną lekturą, a film zwyczajnym dokumentem, lecz zawierają także liczne niezwykle interesujące wątki. Dodatkowo są dziełami, które mają kształcącą wymowę. Na uwagę zasługuje również fakt, że Bolesław Prus napisał swoją powieść w oparciu o lekturę innych książek, a nie tylko swoje obserwacje, wyobrażenia i domysły. Uważam, ze u niektórych odbiorców utwór i film mogą rozwinąć zainteresowanie kultura starożytnego Egiptu. Powieść pozwala na wyobrażenie sobie książkowych sytuacji, a oglądając film można te wyobrażenia przeżywać „na własnej skórze”. Tak więc i powieść Prusa, i jej ekranizacja bardzo mi się podobały i poleciłabym je wszystkim, których interesuje starożytny Egipt. Naprawdę warto zapoznać się z obydwoma tymi dziełami.

Wywiad z Ramzesem XIII- na gorąco z miejsca wydarzeń.

    Witam serdecznie w wieczornym wydaniu „Dziennika Egiptu”! Właśnie znajdujemy się u wejście do labiryntu, w który kilka godzin temu zniknął Ramzes XIII. Czekamy na spotkanie z naszym wielkim Faraonem. Opowie on nam o swoich uczuciach, związanych z labiryntem. Mam nadzieję, że zdradzi nam też co nieco o ukrytym tam skarbie!
Dziennik Egiptu: Wielki Faraonie, czy mógłbyś nam opowiedzieć, co czułeś po przekroczeniu progu tej budowli?
Faraon Ramzes XIII: To naprawdę trudne do opisania. Tak wiele emocji towarzyszyło mi podczas tej podróży! Na początku czułem dumę, że to ja posiadam przywilej ujrzenia skarbu. Wkrótce jednak uświadomiłem sobie, że do tej potężnej, tajemniczej budowli wchodzę w towarzystwie ludzi, których w ogóle nie znam. Nie miałem więc do nich zaufania, a moje życie zależało tylko od nich. Jeszcze nigdy nie czułem takiej niemocy i bezradności,


Komentarze

    9 + 1 =