Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - streszczenie

który oznajmia, że ludzie zostaną ułaskawieni, jeżeli dozorca folwarku odstąpi od zarzutów. Ramzes doprowadza do takiego obrotu sprawy i niewinni ludzie odzyskują wolność.

Następca tronu chce dowiedzieć się, kim jest człowiek, który udzielił mu rady. Przebiera się i incognito płynie po Nilu, zatrzymując się przy swoich folwarkach. Rozmawia z ludźmi, którzy tłumaczą, że przydałby się lepszy system nawadniający uprawy. Odkrywa, że w jego imieniu obciąża się chłopów dodatkowymi podatkami, o których nie wiedział. Biedni ludzie nie są w stanie płacić, zostają więc pobici i odbiera się im ich dzieci, które zostają niewolnikami. Ramzes domyśla się, że za tym wszystkim stoją kapłani. O księciu zaczynają krążyć wśród ludu legendy. Nie udaje mu się jednak odnaleźć człowieka, którego poszukiwał. Dagon traci łaskę księcia. Prosi o wstawiennictwo Sarę, ale ona odmawia. Fenicjanin przeklina dziewczynę i mówi, że wśród ludu krążą pogłoski, że nie jest wierna następcy tronu. Ramzes otrzymuje w podarunku od Dagona fenicką kapłankę. Sara zaczyna być zazdrosna o ukochanego.

Ramzes XII udaje się do Teb, by złożyć hołd bogom za wylew Nilu, w tym czasie władzę nad państwem przekazuje Herhorowi. Następca tronu jest rozczarowany decyzją ojca i zaszywa się na kilka miesięcy w folwarku, w którym mieszka Sara. Zauważa, że w jej posiadłości mieszkają wyłącznie Żydzi. Do jego uszu dochodzą plotki na jego temat – podobno wyruszy na wielką wojnę i uwolni lud od podatków. Obawia się, że kapłani mogą uznać go za buntownika i zdrajcę obecnego faraona. Od czasu do czasu zauważa, że w pobliżu przepływa łódź, należąca do faraona, a na niej znajduje się Herhor i królowa. Młody Ramzes postanawia spotkać się z nimi. Któregoś razu wraz z Sarą wypływa im na przeciwko. Podczas spotkania Sara zaśpiewała pieśń,



Komentarze

    7 + 3 =