Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - streszczenie

rozczarowany i nie stać go na spełnienie swej obietnicy. Prosi o pomoc matkę, ale ta odmawia i mówi, żeby pożyczył pieniądze od kapłanów albo odprawił dziewczynę, którą przywiózł ze sobą. Żadne z tych wyjść nie zadowala następcy tronu, postanawia więc wydzierżawić kilka folwarków u Fenicjanina - Dagona, a za zdobyte pieniądze wypłaci żołnierzom przyrzeczony żołd.

Ramzes osadza Sarę w jednym z folwarków, które należą do władcy. Stan wody w Nilu nie powiększa się, wobec czego mieszkańcy Egiptu oskarżają Żydówkę o rzucenie uroku, który powstrzyma coroczną powódź i doprowadzi do klęski. Ludzie chcą wyładować na niej swą frustrację i rzucają w nią kamieniami. W obronie dziewczyny staje nieznajomy człowiek. Ma ogoloną głowę i ubrany jest w skórę pantery. Przemawia do tłumu i wyjaśnia, że Sara nie mogła sama zmienić woli bogów, którzy decydują o stanie wody w rzece, a tego typu plotki rozpuszczają wrogowie księcia. Podczas gdy tajemniczy człowiek przemawia, Nil przybiera, a ludzie radośnie obserwują rzekę z jej brzegów. Przypływa Ramzes, który, widząc jak potraktowano jego ukochaną, wpada we wściekłość i chce zabić winnych jej zranienia, jednak powstrzymuje go Tutmozis. Następca tronu nie porzuca jednak tej sprawy i w ciągu miesiąca następują przesłuchania osób podejrzanych o najście folwarku należącego do młodego Ramzesa. Młodzieniec wysłuchiwał zeznań ludzi i doszedł do wniosku, że nie można pociągać ich do odpowiedzialności, ponieważ są niewinni, a w tamtym miejscu znaleźli się przypadkowo i na pewno nie odważyliby się podnieść ręki na wybrankę następcy tronu. Młody Ramzes chce ich ułaskawić, ale dowiaduje się, że jest to niemożliwe, ponieważ nie ma on do tego prawa. Jest strapiony, ponieważ ściągnie karę na niewinnych ludzi. Nocą słyszy głos dochodzący spośród drzew,Komentarze

    4 + 6 =