Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - streszczenie

ze względu na swój wygląd i szczerość. Informuje przybyszów, że znaleźli się na ziemi należącej do Sezofrisa, który zabrania przebywać wojsku na jego terenach, powinni więc odejść stamtąd. Odpowiada też, że nie zamierza być kochanką żadnego z nich, ponieważ nie wie, kim są, jednak książę robi na niej duże wrażenie. Ramzes przyznaje się do swego królewskiego pochodzenia. Sara podoba mu się tak bardzo, że ofiarowuje on jej swój złoty łańcuch i mówi, by oddała go ojcu, ponieważ chce ją wykupić od niego. Radosne spotkanie przerywa alarm dobiegający z obozu wojskowego. Ramzes powraca do swoich ludzi. Herhor powiadamia go o tym, że trzy pułki Nitagera odcięły ich od sztabu. Następca tronu wpada we wściekłość i prowadzi oddział Greków do szturmu na nieprzyjacielskie pułki. Pokonują je. Nitager przyznaje, że zwycięstwo należy do młodego Ramzesa. W drodze powrotnej do Memfis Ramzes zauważa na drzewie powieszonego człowieka. Okazuje się, że to niewolny chłop, którego kanał zasypano. Ramzes o niczym nie wiedział i rozkazał zdać relację z historii nieszczęśnika, a dowiedziawszy się prawdy jest zszokowany i dalej podróżuje w milczeniu.

Po powrocie Eunan zostaje nagrodzony przez ministra wojny za zauważenie skarabeuszy na drodze przemarszu wojska. Otrzymuje pierścień z wyrytym imieniem bogini Mut. Minister dopytuje się o to, gdzie podziewał się młody Ramzes w czasie, gdy wojsko szło przez wąwóz, ale Eunan przysięga, że nie wie. Herhor rozkazuje ukarać go pięćdziesięcioma kijami. Tutmozis wykupuje ukochaną następcy tronu i przybywa z nią do Memfis. Książę przyrzeka swoim żołnierzom, że nagrodzi każdego jedną drachmą za udział w walce, jednak nie zostaje mianowany dowódcą korpusu, ponieważ Herhor wykazał że Ramzes XIII popełnił wiele błędów w swoich działaniach. Młodzieniec jestKomentarze

    3 + 8 =