Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - streszczenie

i wraz z machinami wojennymi stoczyć walkę z armią generała Nitagera, wodza egipskiej armii, w pobliżu Pi-Bailos. Herhor, jako minister wojny, ma znajdować się w oddziale młodego Ramzesa.

Następca tronu sam nadzorował wszystkie pułki i dbał o dobro swoich żołnierzy. Sprawdzał, czy na pewno niczego im nie brakuje. Kiedy wyruszyli natknęli się na dwa skarabeusze, które stały na trasie, którą mieli przejść. Eunan, który stał na czele, uważał, że nie powinni iść dalej tą drogą, bowiem skarabeusze są świętymi zwierzętami, symbolizującymi Słońce. Ramzes nie zgadzał się z decyzją Eunana i nie szanował tego typu przesądów, więc polecił dowodzenie Patroklesowi, greckiemu generałowi, który z racji różnicy kulturowej nie obawiał się złej wróżby. Książę i jego przyjaciel Tutmozis oddzielili się od reszty oddziału i wybrali inną drogę. Idąc dalej wojsko natknęło się na kanał, który kopał niewolny chłop przez dziesięć lat, ponieważ jego pan przyrzekł, że uwolni go, gdy chłop stworzy kanał, którym doprowadzi wodę do gospodarstwa. Człowiek błagał Eunana i Herhora, by nie zasypywano dzieła, na które poświęcił swe życie, ale nikt go nie wysłuchał. Pobito go i zasypano kanał, by umożliwić wojsku ruszenie w dalszą drogę.

Podczas wędrówki Ramzes rozmawia z Tutmozisem. Książę jest przejęty sytuacją w państwie - zagarnianiem władzy i majątków przez kapłanów oraz kolejnymi buntami podbitych prowincji. Nie podoba mu się zmniejszenie armii i jej uległość wobec kapłanów. Odgraża się, że kiedy zostanie władcą, skończy się ich  samowola. Tutmozis odpowiada, że kapłani mają po sobie lud, który sprzeciwi się takiemu traktowaniu.

Trafiają do doliny o żyznej ziemi i napotykają folwark. Spotykają tam piękną żydówkę o imieniu Sara. Wdają się z nią w rozmowę. Dziewczyna robi na następcy tronu duże wrażenieKomentarze

    4 + 9 =