Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - streszczenie

ale po chwili umiera, otoczony przez swoje sługi.

Tymczasową władzę po Ramzesie, który nie pozostawił po sobie potomka, przejmuje Herhor. Lud go kocha, ponieważ wprowadza reformy, które zaplanował Ramzes. 25 dnia miesiąca Tobi Herhor zwołuje naradę, na której oznajmia, że wziął za żonę Niktoris, która zrzekła się tronu, a więc on został teraz faraonem.

Epilog
Pentuer rozczarowuje się życiem na dworze. Idzie do świątyni i spędza w niej kilka dni, podczas których wyrzuca sobie, że gdyby nie opuścił Ramzesa, nie doszłoby do jego śmierci. Menes, który także znajdował się w świątyni i prowadził badania naukowe, oznajmia mu, że Ramzes musiał zginąć, ponieważ chciał prowadzić wojny, a Egipt się nimi aktualnie brzydził. Najzwyczajniej w świecie trafił na złe czasy, które nie odpowiadały jego sposobom rządzenia. To, co się wydarzyło, nie powinno smucić Pentuera, ponieważ Herhor zapoczątkuje nową dynastię. Pentuer i Menes spędzają resztę życia na badaniach, a utrzymują się z żebractwa.Komentarze

    3 + 7 =