Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Faraon - streszczenie

Chaldejczykiem. Mówi, że pragną przypodobać się królowi Assarowi i usiłują osłabić państwo przez wywołanie wojny na granicy zachodniej. Kpi z Mefresa i oznajmia, że zna plany kapłanów, czym wzbudza ich nienawiść. Postanawiają oni dowiedzieć się, co książę porabiał po opuszczeniu świątyni Hator. Kapłani chcą złożyć skargę na Ramzesa, ale arcykapłan Sem przekonuje, że mogą się tym ośmieszyć. Książę przygotowuje wojska do wyruszenia z Pi-Bast, osobiście kontroluje wszystkie pułki i tworzy strategię walki z Libijczykami. Mentezufis jest pod wrażeniem jego zdolności.

Kama namawia Lykona, zakochanego w niej sobowtóra młodego Ramzesa, by zakradł się do sypialni Sary i zabił pierworodnego syna następcy tronu. Lykon zgadza się, nocą zabija dziecko uderzając nim o ścianę. Podejrzenie pada na Ramzesa, ponieważ służba wyraźnie widziała go w domu Żydówki, na dodatek książę nie spełnił tej nocy w pałacu. Lykon i Kama uciekają. Była kapłanka ma pierwsze oznaki trądu, które lekceważy. Egipska policja prowadzi dochodzenie w celu odkrycia, kto zamordował niemowlę. Sara przyznaje się do zabójstwa, ale naczelnik policji odkrywa prawdę i żąda odnalezienia i pojmania sobowtóra księcia. Wcześniej odnaleziona zostaje Kama, która wyjawia prawdę o śmierci syna Ramzesa. Z powodu jej trądu umieszczona zostaje w wiosce trędowatych. Lykon zostaje pojmany, ale nie spotyka go kara, ponieważ uwalnia go Mefres, który postanawia wykorzystać go w przyszłości, by zemścić się na księciu. Sara wpada w rozpacz, gdy dowiaduje się, że to nie Ramzes zabił swego syna, cierpi z powodu tego, że nie udało jej się obronić dziecka. Wkrótce umiera z rozpaczy.

Książę bardzo sprawnie prowadzi wojnę z Libią. Oddziały libijskie chce odciąć od ich ziem ojczystych i poprowadzić na południe, gdzie znajduje się pustynia, któraKomentarze

    8 + 8 =