Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Inni - charakterystyka • Katarynka

Sąsiadka - matka niewidomej dziewczynki, biedna, młoda, ładna kobieta. Zajmuje się krawiectwem, które pochłania cały jej czas, ponieważ tylko w ten sposób może utrzymać siebie i córkę. Mieszka z koleżanką, sama nie mogłaby opłacić czynszu. Jest bardzo wyrozumiała i czuła dla swojej córki, pociesza ją, że kiedyś na pewno odzyska wzrok, i mimo biedy stara się sprawić córce przyjemności - kupuje jej lalkę za rubla, przynosi do domu kwiaty. 

Niewidoma dziewczynka - mieszka z matką i jej koleżanką. Ma osiem lat, dwa lata wcześniej straciła wzrok na skutek nieznanej choroby. Próbuje poznawać świat na swój sposób - za pomocą dotyku, słuchu. Kiedy wprowadzają się do kamienicy, w której mieszka pan Tomasz, traci radość, ponieważ w okolicy panuje cisza. Szczęście przynosi jej nieoczekiwane nadejście kataryniarza, dziewczynka tańczy do usłyszanych dźwięków i płacze z radości. Widząc to pan Tomasz postanawia pomóc dziecku.