Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Sachem - Przykładowe wypracowania

1.Czy Sachem zapomniał o swoich przodkach i obietnicy zemsty?

Tytułowy Sachem, czyli wódz z utworu Henryka Sienkiewicza był ostatnim Indianinem z plemienia Czarnych Węży, potomkiem poprzedniego dowódcy. Jako dziesięciolatek cudem przeżył pogrom swojej rodzinnej wioski Chiavatty i został przygarnięty przez niemiecką trupę cyrkową pana Hon. M. Dean. Na miejscu Chiavatty zostało założone przez kolonizatorów niemieckich miasto Antylopa, które prosperowało znakomicie. Mieszkańcy prawie już nie pamiętali o tym, że aby się tu osiedlić, wymordowali kilkanaście lat temu wszystkich niewinnych tubylców, zaskakując ich podczas snu w ciemną noc.
Sachem od małego wychowywał się wśród Niemców, mówił w ich języku i nabrał ich zwyczajów. W cyrku występował jako główna atrakcja programu – chodził po linie i śpiewał wojenną pieśń śmierci. Kierownik cyrku Hon. M. Dean, aż do przyjazdu wraz z cyrkiem do miasteczka Antylopa i wizyty w tamtejszej karczmie nie wiedział, że tym razem Sachem da pokaz na grobach swoich ojców. Młody Indianin także dotąd o tym nie wiedział… Kierownik cyrku obawiał się trochę o to, jak zareaguje sachem i do czego może go doprowadzić myśl o zemście.
Nadszedł wieczór występu. Niemcy z Antylopy tłumnie zgromadzili się w cyrku, czekając na najważniejszy pokaz- występ wodza Czarnych Węży. Jednak zanim bohater wieczoru pojawił się na scenie, do widowni przemówił pan Hon. M. Dean, prosząc o nieklaskanie i spokojne zachowanie, gdyż sachem jest dzisiaj niezwykle dziki i zdenerwowany, ma bardzo zły nastrój. Ludziom przemknęła przez głowy myśl, że Indianin pragnie pomścić swoich przodków, wystraszyli się postaci z toporem i nożem, która wyszła zza kulis. Sachem miał dzikie oczy i przerażającą twarz, występ rozpoczął od złowrogiego okrzyku wojennego, który przypomniał mieszkańcom


Komentarze

    5 + 4 =