Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Inni - charakterystyka • Trzej muszkieterowie

Król Ludwik XIII - władca nieudolny i głupi, nie potrafi ani walczyć o swoją władzę, ani o swoją żonę, która zdradza go. Nienawidzi Richelieu, ale jest od niego całkowicie zależny


Anna Austriaczka, królowa Anna - piękna kobieta, zakochana w diuku Buckingham, który jest naturalnym wrogiem Francji. Wykorzystuje d'Artagnana do wysłania go w dziwaczną misję w celu ratowania jej honoru.


Diuk Buckinghamu, George Villiers - jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Anglii i Europie. Przystojny, próżny i pewny siebie. Wróg Richelieu, kochanek królowej Anny, poświęca dla niej dobro własnego kraju i doprowadza do wojny. Znienawidzony przez purytan, którzy uważają go za narzędzie diabła, zostaje zabity przez jednego z nich, Johna Feltona.


John Felton - purytański fanatyk, zostaje zmanipulowany przez Milady i pod jej wpływem zabija diuka Buckingham.


Hrabia de Rochefort, Człowiek z Meung - wróg d'Artagnana i sługa Richelieu, dwukrotnie doprowadził do porwania Konstancji. Próbował aresztować d'Artagnana.


Planchet - służący d'Artagnana, bystry i odważny, pomaga swemu panu w wielu trudnych chwilach.


Grimaud - sługa Atosa, któregoś razu jego pan zakazał mu odzywać się, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne.


Bazin - służący Aramisa, jego ambicją jest praca dla wysokiego dostojnika kościelnego i wierzy, że Aramis zostanie kiedyś kardynałem.


Mousqueton - sługa Portosa, sprytny jak jego pan.


De Treville - kapitan królewskich muszkieterów, przyjaciel ojca d'Artagnana. Roztacza opiekę nad młodzieńcem, udzielając mu dobrych rad.


Bonacieux - gospodarz domu, w którym mieszka d'Artagnan. Jego żona zostaje porwana, przy czym sam w tym pomaga. Zostaje jednym ze sług kardynała.


Konstancja Bonacieux - żona gospodarza, ponad 30 lat od niego młodsza. Jest wierną służącą królowej. Zostaje dwukrotnie porwana, za pierwszym razem ratuje ją d'Artagnan, który zakochuje się w niej. Dziewczyna przekonuje go, by wyruszył na misję w imię ocalenia honoru królowej.


Richelieu - jeden z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych ludzi Francji. Wróg królowej, dawniej pragnął zdobyć jej serce. Posiada wielu szpiegów, którzy nadzorują działania muszkieterów. Ceni ich odwagę, zwłaszcza d'Artagnana, którego chce uczynić porucznikiem. Zostaje przedstawiony jako bezwzględny intrygant, ale w efekcie ratuje Francję.