Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Inni - charakterystyka • Trzej muszkieterowie

Król Ludwik XIII - władca nieudolny i głupi, nie potrafi ani walczyć o swoją władzę, ani o swoją żonę, która zdradza go. Nienawidzi Richelieu, ale jest od niego całkowicie zależny


Anna Austriaczka, królowa Anna - piękna kobieta, zakochana w diuku Buckingham, który jest naturalnym wrogiem Francji. Wykorzystuje d'Artagnana do wysłania go w dziwaczną misję w celu ratowania jej honoru.


Diuk Buckinghamu, George Villiers - jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Anglii i Europie. Przystojny, próżny i pewny siebie. Wróg Richelieu, kochanek królowej Anny, poświęca dla niej dobro własnego kraju i doprowadza do wojny. Znienawidzony przez purytan, którzy uważają go za narzędzie diabła, zostaje zabity przez jednego z nich, Johna Feltona.


John Felton - purytański fanatyk, zostaje zmanipulowany przez Milady i pod jej wpływem zabija diuka Buckingham.


Hrabia de Rochefort, Człowiek z Meung - wróg d'Artagnana i sługa Richelieu, dwukrotnie doprowadził do porwania Konstancji. Próbował aresztować d'Artagnana.


Planchet - służący d'Artagnana, bystry i odważny, pomaga swemu panu w wielu trudnych chwilach.


Grimaud - sługa Atosa, któregoś razu jego pan zakazał mu odzywać się, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne.


Bazin - służący Aramisa, jego ambicją jest praca dla wysokiego dostojnika kościelnego i wierzy, że Aramis zostanie kiedyś kardynałem.


Mousqueton - sługa Portosa, sprytny jak jego pan.


De Treville - kapitan królewskich muszkieterów, przyjaciel ojca d'Artagnana. Roztacza opiekę nad młodzieńcem, udzielając mu dobrych rad.


Bonacieux - gospodarz domu, w którym mieszka d'Artagnan. Jego żona zostaje porwana, przy czym sam w tym pomaga. Zostaje jednym ze sług kardynała.


Konstancja Bonacieux - żona gospodarza, ponad 30 lat od niego młodsza. Jest wierną służącą królowej. Zostaje dwukrotnie porwana,


Komentarze

    10 + 1 =