Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Poczwarka - Problematyka

w tworzenie świata, dzięki czemu powstają fascynujące kształty. Wiele z tych zjawisk rodzice Myszki starali się racjonalnie tłumaczyć, nie dostrzegając tego, że dziewczynka ma rzeczywiście nadzwyczajne zdolności.

Mała Myszka choć niepełnosprawna, potrafi jednak zdziałać wiele dobrego. Jest darem zesłanym od  niebios, z czego jej rodzice nie zdają sobie sprawy. Dopiero poznanie prawdy o śmierci ukochanego brata rozbudziło w Adamie głęboko ukryte uczucia – zrozumiał, że brat, którego tak kochał, powrócił do niego, tyle że pod postacią chorej Myszki. Zawsze pragnął opiekować się młodszym bratem i pomagać mu w chorobie, życie jednak bardzo go zmieniło sprawiając, że zatracił w sobie zdolność do empatii i okazywania innym miłości. W pogoni za dobrami materialnymi zapomniał o tym, jak wspaniale jest być dla drugiego człowieka, zwłaszcza chorego i cierpiącego, oparciem i wreszcie – jak ważne jest, by nieść innym pomoc i nadzieję. Tylko dzięki temu można pomagać i oswajać chorobę, a więc czynić ją bardziej „znośną”. Dopiero przy umierającej Myszce wszystko to do niego powróciło, na nowo odkrywając przed nim sens życia.


Komentarze

    8 + 9 =