Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Łowcy wilków - streszczenie

I Śmiertelny bój

Mroźna zima. Przez las szedł łoś, który był ranny i zostawiał ślady krwi na śniegu, a potem usłyszał wycie wilków. Postrzelił go Indianin Wabi i jego przyjaciel Rod. Goniły ich wilki, więc Wabi wziął rannego Roda na ramiona. Nagle wycie ustało. Mieli tylko trzy kule. Dwa stada połączyły się i szły za nimi. Nagle wilki znalazły nową ofiarę i goniły ją. To był łoś, do którego wcześniej strzelał Wabi. Siedzieli na drzewie, więc gdy wilki odeszł,y mogli zejść i iść dalej. 

II Wabigoon

John Newsome trzydzieści lat temu opuścił Londyn. Wcześnie stracił rodziców i szybko skończyły się mu pieniądze po nich. Objął stanowisko w Wabinosh House, faktorii. John poznał indiańskiego wodza Wabigoona i jego córkę Minnetaki, w której zakochał się. Jednak nie mogli wziąć ślubu, ponieważ kochał ją wódz sąsiedniego plemienia, Woonga. Poróżniła ich rywalizacja oraz nieudany zamach na Johna. Woonga napadł na obóz Wabigoona, ponieważ chciał porwać Minnetaki, nie udało mu się, ale śmierć poniósł Wabigoon. John przyszedł z pomocą, a trzy dni później odbył się jego ślub z Minnetaki. 

Plemię Woonga zabijało, walczyli z plemieniem Wabigoona, chowali się w pobliżu faktorii.  Myśliwi z Wabinosh House wpadali w ich zasadzki. John i Minnetaki mieli dwoje dzieci, chłopca, któremu dali na imię Wabigoon – Wabi oraz dziewczynkę Minnetaki. Dzieci poznały mowę tubylców i ich życie. Po ich wyglądzie można było odgadnąć, że w ich żyłach płynie krew indiańska. W tym czasie plemię Woonga rozpoczęło grabież. Nienawiść do mieszkańców Wabinosh House stała się dziedziczna. Za głowę Woonga i jego towarzyszy wyznaczono cenę. Rodzice postanowili, że Wabi na rok wyjedzie do Stanów Zjednoczonych. Wabi studiował w Detroit, ale tęsknił. Poznał Rodryga Drew. Po pewnym czasie Wabi


Komentarze

    8 + 4 =