Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Brzydkie kaczątko - streszczenie

Było upalne lato. W pewnej wsi pod liśćmi łopianu kaczka wysiadywała na gnieździe pisklęta. Była tym bardzo znudzona, gdyż inne kaczki w tym czasie cieszyły się, pływając radośnie w nagrzanej słońcem wodzie.

Wtem skorupki pękły i wyłoniły się z nich młode kaczuszki. Wszystkie były piękne, radosne i ciekawe świata. Tylko największe jajo nie chciało za nic pęknąć. Sąsiadka powiedziała kaczce, że najprawdopodobniej jest to jajo indycze, z którego nie będzie żadnej pociechy, gdyż małe nawet nie będzie chciało wejść do wody. Matka kaczka nie chciała jednak tego słuchać.

W końcu i to jajo pękło, ale pisklę, które się z niego wykluło było strasznie brzydkie i w niczym nie przypominało swego rodzeństwa. Było też bardzo duże, dlatego zwracało uwagę innych zwierząt.

Podczas spaceru po wsi pewna kaczka dziobnęła w kark kaczątko, ponieważ jej się nie spodobało. Mama wzięła w obronę swego synka, choć sama nie mogła zrozumieć dlaczego urodził się właśnie taki.

Brzydkie kaczątko nie miało łatwego losu – cały czas było bardzo źle traktowane. Inne zwierzęta popychały je, lekceważyły, kpiły złośliwie z jego wyglądu. Kury i kaczki wyśmiewały się z niego i dogryzały mu. Nawet indyk źle na niego patrzył. Wszyscy uważali, że jest za duże i na pewno wyrośnie z niego wielki kaczor. Po pewnym czasie nawet matka i rodzeństwo dokuczały mu i nie chciały się z nim pokazywać. Kaczątko postanowiło więc uciec i udało się na bagna do dzikich kaczek. Te zgodziły się go przyjąć, ale pod warunkiem, że nie będzie chciało się wżenić w ich rodzinę.

Pewnego razu kaczątko spotkało dwa gąsiory. Te zaproponowały mu, by wspólnie popłynęli na moczary, gdzie mogłoby zapoznać jakąś miłą gąskę. Nagle jednak rozległ się straszliwy wystrzał i gąsiory padły martwe. Inne gęsi przerażone polowaniem myśliwych, odleciały. Pies, który


Komentarze

    4 + 4 =    
~ Igor
2023-05-11 21:03:03
uratowało mi to dupe
~ aga
2023-03-29 19:31:04
suuper