Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Poczwarka - Geneza utworu

„Poczwarka” to współczesna powieść autorstwa Doroty Terakowskiej. Została ona opublikowana w 2001 r. i szybko zdobyła uznanie czytelników (już przed premierą powieść rozeszła się w nakładzie blisko 10 tys. egzemplarzy). „Poczwarka” to pierwsza powieść Terakowskiej skierowana do dorosłego czytelnika, a dokładnie, jak podkreśla pisarka, do „kobiet myślących i wrażliwych”.

Ta wzruszająca i przemawiająca do serca powieść przedstawia historię matki – Ewy, która musi wziąć na siebie trud związany z wychowaniem niepełnosprawnego dziecka. Odwołując się do ludzkiej wrażliwości i odruchów serca, Terakowska pokazuje różne oblicza prawdziwej miłości – miłości wymagającej poświęcenia, miłości bezwarunkowej i jedynej – takiej, która nie stawia warunków i nie znosi sprzeciwu.

Ta głęboko refleksyjna książka pełna cennych psychologicznych uwag na temat tego, jak żyć i okazywać miłość choremu dziecku, potrafi poruszyć serca młodzieży i dorosłych, a zwłaszcza dać dużo do myślenia kobietom – matkom, które na co dzień zmagają się z podobnymi problemami.