Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tygrys i Róża - Problematyka

Powieść „Tygrys i Róża” opowiada o czternastoletniej Laurze Pyziak zwanej „Tygryskiem”. Bohaterka wkracza właśnie w burzliwy okres dojrzewania i przysparza rodzicom coraz więcej zmartwień. Laura czuje się odrzucona przez matkę i siostrę Różę. Nie cierpi też chłopaka Róży – Fryderyka (bohater „Imienin”). Podejmuje więc odważną decyzję, że opuści dom i odnajdzie swego ojca Janusza Pyziaka, który również nie mógł dłużej przebywać w rodzinie Borejków.

Dom Borejków nie zmienił się jednak bardzo, a siostry wciąż komunikują się przy pomocy telefonów komórkowych. To właśnie pomyłkowa zamiana telefonów Roberta i Natalii (ciotki Laury) zbliży do siebie tych dwoje na tyle mocno, że Natalia, która po rozstaniu z narzeczonym Filipem przestała wierzyć w miłość, teraz na nowo odkryje to uczucie, pozna swoją wartość i zacznie naprawdę żyć. I to wszystko za sprawą zbuntowanego „Tygryska”.

Komentarze

    9 + 1 =