Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tygrys i Róża - streszczenie

Powieść „Tygrys i Róża” jest trzynastą z kolei książką z cyklu „Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Wydana została w 1999 r.

Główną bohaterką powieści jest czternastoletnia Laura (przezywana „Tygryskiem”) – córka Gabrysi Borejko i Janusza Pyziaka. Wchodzi ona teraz w okres dojrzewania i coraz częściej podnosi bunt przeciwko rodzicom, sprawiając im coraz więcej problemów. Laura któregoś dnia postanawia wyruszyć na poszukiwania ojca, który porzucił żonę i córki. Bohaterka w końcu przybywa do Torunia do swojej ciotki i siostry ojca, jednak nie spotka się tu z miłym przyjęciem.

Jak się okazuje, w Toruniu przebywa też Robert Rojek (przyjaciel rodziny), który dowiedziawszy się o ucieczce Laury, z pomocą sąsiada, Almy, odnajduje dziewczynę i odwozi ją do domu. Przez zupełny przypadek telefon komórkowy Roberta trafia jednak do ciotki Laury – pani Natalii, a z kolej jej telefon do Roberta. Dopiero następnego dnia zauważają tę pomyłkę. Natalia chcąc odzyskać swój telefon, jedzie za Robertem. Nie ma jednak prawa jazdy i przekracza dozwoloną prędkość, za co zostaje zatrzymana przez policję. W wyniku tych wydarzeń Robert i Natalia wiążą się ze sobą.