Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tajemniczy ogród - streszczenie

Cravenowi bardzo podoba się ten pomysł i posiadanie własnego sekretu, dlatego przystaje na propozycję, że Mary będzie szukać klucza i furtki, a potem razem udadzą się do ogrodu. Colin zasypia w końcu, słuchając indyjskiej kołysanki, którą Mary znała od swej opiekunki Ayi.

Rozdział 14. – Młody radża
    
Następnego dnia Mary opowiada Marcie o nocnym spotkaniu z Colinem. Służąca jest przerażona i boi się, że zostanie zwolniona za nie zapewnienie chłopcu spokoju, którego rzekomo potrzebuje. Jednakże Colin życzy sobie, żeby przyprowadzić do niego Mary i każe zachować to Marcie w tajemnicy. Mary zauważa, że Colin zachowuje się jak młody radża, który rozkazuje wszystkim dookoła. Potem razem oglądają obrazki w książkach Colina i śmieją się przy tym tak głośno, że w pewnym momencie do pokoju wbiega pani Medlock i doktor Craven – krewny rodziny, który opiekuje się chłopcem i potajemnie liczy na to, że Colin umrze, ponieważ wtedy odziedziczyłby fortunę Misselthwaite Manor. Oboje są zszokowani i oburzeni tym, że zakłóca się spokój Colina, jednak on przywołuje ich do porządku twierdząc, że wizyty Mary bardzo mu służą i chce, by do niego przychodziła co dzień.
 
Rozdział 15. – Budowanie gniazdka
    
Pani Medlock jest bardzo zadowolona z tego, jak dobry wpływ ma na Colina Mary. Gdy dziewczynka udaje się do ogrodu, Dick czeka tam już na nią razem ze swymi przyjaciółmi – kawką Sadzą, liskiem Kapitanem oraz dwiema wiewiórkami – Łupinką i Orzeszkiem. Dzieci spędzają czas na przyglądaniu się roślinkom. Okazuje się także, że i gil postanowił uwić sobie gniazdko i razem z samiczką czekać na potomstwo. Dick i Mary obserwują z ukrycia ich pracę nad domkiem. Rozmawiają też o Colinie i zgodnie stwierdzają, że pewnego dnia przywiozą tu jego wózek, aby i on mógł cieszyć się ich tajemnicą.

Rozdział


Komentarze

    7 + 3 =    
~ Julia
2023-01-11 18:55:53
Dzięki
~ Koloniak sp2
2022-05-10 08:02:49
Fajne
~ Mmswxx
2021-11-15 22:13:13
Now rozumiem gdzieto jest rozdział 26-27?!