Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tajemniczy ogród - streszczenie

w pośpiechu.

Rozdział 10. – Dick
    
Mary udaje się codziennie do tajemniczego ogrodu. Podczas jednej z rozmów z Benem wypytuje go, jak należy pielęgnować rośliny, ponieważ sama nie ma o tym pojęcia. Chce wiedzieć także więcej na temat róż, jednak Ben rozzłoszczony jej wścibstwem, unika odpowiedzi. Niedługo potem dziewczynka po raz pierwszy spotyka Dicka Sowerby, który przyniósł jej zakupione przez siebie narzędzia do pracy w ogrodzie i nasiona. Mary jest urzeczona tym, że otaczają go zwierzęta, które w ogóle się go nie boją. W rozmowie dzieci, Dick wypytuje Mary o ogród, który rzekomo otrzymała do własnej dyspozycji, nie wie jednak, o jaki ogród chodzi. Mary zdaje sobie sprawę, że sama nie będzie potrafiła poradzić sobie z pielęgnacją roślin, dlatego decyduje się na odważny i ryzykowny jej zdaniem krok i pokazuje Dickowi miejsce za zamkniętą na klucz furtką.
 
Rozdział 11. – Gniazdko mysikrólika
    
Dick zachwyca się nowo odkrytym miejscem, okazuje się bowiem, że słyszał z opowieści Marty o ogrodzie, do którego nikt nie wchodził od dziesięciu lat. Jednak będąc dobrym obserwatorem, szybko zauważa, że róże były przycinane długo po zamknięciu furtki i zakopaniu klucza. Pokazuje też Mary, że nie wszystkie rośliny uschły i podziwia ogrom pracy, jaki włożyła w pozbycie się chwastów. Dzieci ustalają, że będą tu pracować każdego dnia, a Dick obiecuje Mary nie zdradzić nikomu ich tajemnicy.

Rozdział 12. – „Czy mogłabym dostać kawałek ziemi?”
    
Mary zostaje zaprowadzona do gabinetu wuja, który zaczepiony przez matkę Marty na wrzosowisku, zostaje poproszony o to, żeby przyjrzał się dziecku i zapewnił mu opiekę. Mary jest przerażona tym spotkaniem, jednak szybko okazuje się, że wuj jest bardzo dobrym człowiekiem, tylko trochę smutnym, jak twierdzi dziewczynka. Pan Craven wypytuje


Komentarze

    2 + 3 =    
~ Julia
2023-01-11 18:55:53
Dzięki
~ Koloniak sp2
2022-05-10 08:02:49
Fajne
~ Mmswxx
2021-11-15 22:13:13
Now rozumiem gdzieto jest rozdział 26-27?!