Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tajemniczy ogród - streszczenie

zawsze przy sobie, by gdy jej się w końcu uda odnaleźć wejście do tajemniczego ogrodu, mogła to niezwłocznie uczynić.
    
Marta po powrocie z domu, przynosi Mary prezent od matki – skakankę i uczy ją jak jej używać. Opowiada też o pobycie wśród rodziny, zdaje relację, z tego, co robiła i wspomina, że matka i rodzeństwo lubią słuchać opowieść o małej Lennox.
    
Mary uradowana podarunkiem, natychmiast postanawia go użyć i skacze do ogrodu, prosto do Bena Weatherstaffa, który chwali nowy nabytek dziewczynki. Zaciekawiony gil także przygląda się poczynaniom swojej przyjaciółki i podąża za nią krok w krok. Kiedy Mary dociera w końcu do alei, gdzie znalazła klucz, przypadkowo odkrywa furtkę pod zwojami bluszczu. Klucz pasuje idealnie i dziewczynka znajduje się w poszukiwanym przez siebie tajemniczym ogrodzie.

Rozdział 9. – Najdziwniejszy dom
    
Mary z zaciekawieniem zwiedza ogród, który choć zaniedbany od wielu lat, ma w sobie coś magicznego i pięknego. Dziewczynka nieświadomie zaczyna pracować, wyrywając chwasty, które porosły kwiatki. Po powrocie do domu na obiad rozmawia z Martą i stwierdza, że potrzebuje łopatki, ponieważ chciałaby zrobić sobie mały ogródek, gdyby tylko wuj pozwolił jej zagospodarować kawałek gruntu. Tak naprawdę ma zamiar pracować w tajemniczym ogrodzie, jednak nie chce nikomu o tym mówić, by nie zabroniono jej tam chodzić. Razem z Martą wpadają więc na pomysł, że Mary napisze list do Dicka z prośbą, by kupił jej łopatkę w pobliskiej miejscowości, do której chodzi prawie co dzień, a także parę nasionek. Dodaje do listu zaoszczędzone pieniądze i służąca zapewnia ją, że Dick na pewno zjawi się niedługo z nabytymi narzędziami. Zanim opuszcza pokój Mary wypytuje znówmo płacz dochodzący z drugiej części domu, jednak zmieszana Marta unika odpowiedzi i odchodzi


Komentarze

    3 + 6 =    
~ Julia
2023-01-11 18:55:53
Dzięki
~ Koloniak sp2
2022-05-10 08:02:49
Fajne
~ Mmswxx
2021-11-15 22:13:13
Now rozumiem gdzieto jest rozdział 26-27?!