Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tajemniczy ogród - streszczenie

i innym przedmiotom. W jednym z pokoi natrafia nawet na rodzinę myszek, które na gniazdko wybrały sobie aksamitną poduszkę. Zmęczona zwiedzaniem Mary postanawia wrócić do swego pokoju i wtedy znowu dochodzi do niej odgłos płaczu, tym razem wyraźniejszy niż poprzednio. Zbliżając się do jego źródła, natrafia na panią Medlock, która wściekła, że dziewczynka złamała zakaz, ciągnie ją za rękę z powrotem do jej części domu i twierdzi, że wcale nie usłyszała żadnego płaczu. Mary jednak jest pewna, iż ktoś istotnie płakał.

Rozdział 7. – Klucz do ogrodu
    
Dwa dni później pogoda znów robi się ładna i Mary może znowu udać się na poszukiwanie tajemniczego ogrodu. Wspomina też Marcie, że bardzo chciałaby odwiedzić jej dom rodzinny, poznać matkę dziewczyny i Dicka, jej brata, który ponoć potrafi zaklinać zwierzęta i całe dnie spędza na wrzosowiskach. Marta obiecuje jej zapytać matki o zgodę.
    
W ogrodzie Mary spotyka Bena i nawiązują krótką rozmowę na temat nadchodzącej wiosny i faktu, że wszystko budzi się do życia. Dziewczynka wypytuje ogrodnika o gila, nie jest pewna, czy ją pamięta, napomyka też o jego gniazdku i miejscu, w którym się znajduje (tajemniczy ogród), jednak Ben zmieniając ton na mniej przyjazny, nie chce odpowiadać na jej pytania dotyczące szczegółów. Mary odchodzi więc i udaje się do ulubionej części parku okalanej murem z bluszczem. Gil towarzyszy jej przez cały czas i w pewnym momencie przysiada na klombie, na którym nie ma kwiatków, a jedynie pusta grudka ziemi. Zaciekawiona dziewczynka, chcąc sprawdzić, co się tam znajduje, przez przypadek wydobywa klucz i uradowana tym faktem, jest pewna, dzięki niemu, gdy tylko znajdzie furtkę, dostanie się wreszcie do tajemniczego ogrodu.

Rozdział 8. – Gil wskazał drogę
    
Mary nie mogąc znaleźć furtki, postanawia nosić klucz


Komentarze

    7 + 4 =    
~ Julia
2023-01-11 18:55:53
Dzięki
~ Koloniak sp2
2022-05-10 08:02:49
Fajne
~ Mmswxx
2021-11-15 22:13:13
Now rozumiem gdzieto jest rozdział 26-27?!