Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tajemniczy ogród - streszczenie

zabierają Colina w wózku na świeże powietrze, którego nie doznawał od lat. Oddalając umyślnie doniosłą chwilę ukazania chłopcu tajemniczego ogrodu, w końcu docierają do furtki i przekraczają jego bramę. Zachwycony Colin wykrzykuje, że teraz na pewno będzie żyć.

Rozdział 21. – Ben Weatherstaff
    

Dzieci spędzają czas w ogrodzie aż do zachodu słońca. Dick i Mary pracują wytrwale, a Colin przygląda się z zaciekawieniem ich pracy i całemu ogrodowi. Niestety, błogi spokój zostaje przerwany przez Bena Weatherstaffa, który oburzony bezczelnością Mary (jak mogła wejść do zakazanego ogrodu jego pani, którą tak bardzo kochał i bezcześcić niemal świątynię, którą stanowił ogród), nie chce nawet słuchać wyjaśnień na temat gila, który wskazał jej drogę do tego miejsca. Zdenerwowany Colin wzywa ogrodnika do siebie, a ten, na pół wzruszony i przestraszony, bez namysłu nawiązuje do rzekomego kalectwa Colina. Chłopiec rozzłoszczony chce udowodnić, że Ben jak i reszta służby bardzo się mylą, co do jego osoby i z pomocą Dicka wstaje z fotela i prostuje plecy. Ben nie wie, co powiedzieć.

Rozdział 22. – O zachodzie słońca
    
Dzieci postanawiają powierzyć Benowi swoją tajemnicę, ponieważ i tak jest za późno, żeby to ukryć. Dowiadują się również, że od tego czasu, kiedy ogród został zamknięty, stary ogrodnik przedostawał się tu po ogrodzeniu, by nadal pielęgnować róże. Colin nabiera siły i wiary w to, że pewnego dnia będzie mógł chodzić i pracować w ogrodzie jak normalny chłopiec i reszta nie ma co do tego żądnych wątpliwości. Młody Craven chwyta łopatkę i zaczyna rozkopywać ziemię, co cieszy wszystkich jego towarzyszy. Ben przynosi też swojemu panu różę w doniczce, aby ten mógł ją zasadzić. Chłopiec po raz pierwszy podziwia zachód słońca stojąc na własnych nogach.

Rozdział 23. – Czary
    


Komentarze

    1 + 7 =    
~ Julia
2023-01-11 18:55:53
Dzięki
~ Koloniak sp2
2022-05-10 08:02:49
Fajne
~ Mmswxx
2021-11-15 22:13:13
Now rozumiem gdzieto jest rozdział 26-27?!