Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Tajemniczy ogród - streszczenie

do ogrodu. Gdy Mary odwiedza kuzyna, on najpierw przeprasza ją za swoje zachowanie, a potem z ciekawością słucha o nowościach, jakie zaszły. Mary opowiada mu o zwierzątkach, które Dick przyprowadza ze sobą i ostrożnie pyta, czy chłopcu nie przeszkadzałoby, gdyby Dick i jego przyjaciele go odwiedzili. Colin jest uradowany z takiej propozycji, i Mary, zachęcona jego nastrojem, mówi, iż ogród naprawdę istnieje i musiała upewnić się, że Colinowi można ufać, by wyjawić mu ten sekret. Obiecuje też chłopcu, że już niedługo zabiorą go na wyprawę do tajemniczego miejsca.

Rozdział 19. – Nadeszła chwila
    
Gdy po ostatnim napadzie Colina, zostaje wezwany doktor Craven, ze zdziwieniem odkrywa, że chłopiec czuje się bardzo dobrze i może obejść się bez żadnych specjalnych lekarstw. Zgadza się również na wyprawę Colina do ogrodu, jednakże zaleca ostrożność. Colin uspokaja go, że kuzynka potrafi się nim zająć, a Dick poradzi sobie z popychaniem wózka chłopca. Po tej wizycie zjawia się sam Dick i przyprowadza do Colina całą gromadkę zwierząt, w tym, znalezione zeszłego dnia jagniątko. Colin jest zachwycony nowymi przyjaciółmi, a także osobą Dicka – „zaklinacza zwierząt”. Dzieci chcą jak najprędzej wybrać się do ogrodu.

Rozdział 20. – „Będę żył zawsze! Zawsze! Zawsze!”
    
Pogoda jednak nie sprzyja przez cały kolejny tydzień i trzeba przełożyć wizytę w tajemniczym ogrodzie. Tym bardziej, że Colinowi zbiera się na katar. Mary i Dick odwiedzają go jednak codziennie i we trójkę planują w najdrobniejszych szczegółach wyprawę do zakazanego miejsca. Colin wzywa również naczelnego ogrodnika, pana Roacha, i swoim dawnym tonem radży nakazuje mu, by podczas jego spacerze po ogrodach, nikt nie kręcił się w pobliżu i niepotrzebnie go nie niepokoił.
    
Gdy w końcu nadchodzi upragniona chwila, Dick i Mary


Komentarze

    5 + 1 =    
~ Julia
2023-01-11 18:55:53
Dzięki
~ Koloniak sp2
2022-05-10 08:02:49
Fajne
~ Mmswxx
2021-11-15 22:13:13
Now rozumiem gdzieto jest rozdział 26-27?!