Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

chciał jej coś zrobić, jednak ona sprytnie mu się wymknęła.

Pończoszanka nie wzięła nagrody i oznajmiła dyrektorowi, że „syrk” bardzo ją zmęczył. Znużona, zasnęła w fotelu i choć miało miejsce jeszcze wiele występów, żadna z gwiazd nie mogła równać się z Pippi.

„Pippi nachodzą złodzieje”

Widowiskowe występy w cyrku zapewniły Pippi wielką popularność i stała się ona rozpoznawana w całym miasteczku. Nikt jednak nie wiedział o jej nadprzyrodzonej sile i różnych zdolnościach.

Któregoś dnia obok Willi Śmiesznotki przechodzili dwaj włóczędzy (w tym czasie Pippi przeliczała swoje skarby). Nagle zapukali do drzwi i zapytali, czy jest sama. Odpowiedziała, że jest z nią jeszcze Pan Nilsson. Złodzieje przestraszyli się i postanowili przyjść później. Powiedzieli, że przyszli tylko zapytać o godzinę.

Wtem spostrzegli pieniądze, które liczyła Pippi. Chcąc je ukraść, ukryli się pod dębem i czekali, aż Pippi pójdzie spać. Ta jednak zaczęła tańczyć polkę i nie chciała pójść spać, dopóki nie wymyśli nowych ruchów.

W końcu włóczędzy postanowili wkroczyć do akcji. Blom wszedł jako pierwszy, za nim podążył Dunder Karlsson z latarką. Wchodząc do pokoju Pippi, zauważyli, że dziewczynka śpi w dziwnej pozycji – ma głowę schowaną pod kołdrą i leży w nogach łóżka. Dunder zauważył też, że to ta sama dziewczynka, którą już widzieli. Złodzieje nie wiedzieli jednak, gdzie jest ów Nilsson. Nagle odezwała się Pippi, ostrzegając ich, by we właściwy sposób się o nim wypowiadali – to nie Nilsson, lecz PAN Nilsson.

Kiedy włóczędzy zrozumieli, że Pan Nilsson to małpka, bardzo się uspokoili. Blom zagroził dziewczynce, że ma wyjawić im, gdzie przechowuje pieniądze, inaczej zrobią jej coś złego. Pippi wyjawiła im swoją skrytkę, więc bandyci szybko zabrali torbę. Wtedy jednak Pippi użyła swojej siły – uchwyciła


Komentarze

    6 + 4 =