Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

domu, śpiewali zabawne piosenki.

„Pippi idzie do cyrku”

Pewnego razu do miasteczka przyjechał cyrk. Tommy i Annika chcieli pójść do niego razem z Pończoszanką. Ta nie wiedziała, czym w ogóle jest cyrk, postanowiła jednak zabrać parę złotych monet i pójść z przyjaciółmi.

Okazało się, że moneta Pippi miała dużą wartość. Dzięki niej troje dzieci dostało miejsca w pierwszym rzędzie. W końcu zaczęło się przedstawienie. Obok Anniki przeszedł koń i dziewczynka bardzo się go przestraszyła. Pippi zapobiegła jednak nieszczęściu, odsuwając do tyłu nogę konia.

Kolejnym punktem programu było wkroczenie na arenę czarnego wierzchowca. Siedziała na nim Miss Carmencita. Kiedy koń przejeżdżał obok Pippi, ta pospiesznie na niego wskoczyła, tłumacząc się tym, że ona również zapłaciła i ma prawo się pobawić. Zabawę Pippi zakończył dyrektor cyrku, który nakazał zatrzymać konia i zdjąć z niego Pippi.

Po powrocie na swoje miejsce dziewczynka została zatrzymana przez dwóch drabów, którzy chcieli wyrzucić ją z cyrku, ale dziewczynka się nie dała.

Dalej swój występ miała Miss Elwira (córka dyrektora). Chodziła po linach, ale nie mogła równać się równać z Pippi. Kiedy ta przeszkadzała Elwirze w jej akrobacjach, dyrektor kategorycznie nakazał wyrzucić Pończoszankę z namiotu. Na to bunt podnieśli widzowie, którzy pragnęli oglądać właśnie Pippi.

Wówczas dyrektor rozluźnił nieco napięcie liny, tak aby Pończoszanka spadła. Bohaterce udało się jednak szczęśliwie wylądować na jego plecach. W końcu wróciła do Tommy’ego i Anniki.

Kolejny występ miał dać Silny Adolf, który był prawdopodobnie najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Dyrektor ogłosił konkurs – ten kto pokona Silnego Adolfa, otrzyma 100 koron. Szybko do udziału w konkursie zgłosiła się Pippi i bez trudu rozłożyła Adolfa na łopatki. Rozzłoszczony mężczyzna


Komentarze

    7 + 6 =