Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

iść do szkoły. Pippi postanowiła, że zajmie się dokładnym wyszorowaniem całej podłogi. Wylała na nią całe wiadro wody, a do stóp przywiązała sobie dwie wielkie szczotki i zaczęła na nich jeździć jak na łyżwach. Kiedy zakończyła porządki, wpadała na pomysł, że wspólnie z Tommym i Anniką wybiorą się na wycieczkę.

Gdy tak sobie szli, dotarli do pewnego pastwiska. Nie mogli się jednak na nie dostać, gdyż drogę zatarasowała krowa. Pippi udało się przestawić ją w inne miejsce. Wpadła tez na pomysł nazbierania grzybów. Wzięła do ust czerwonego muchomora, ale szybko doszła do wniosku, że nie nadaje się on do spożycia.

Bohaterowie  postanowili rozłożyć się w najbardziej wygodnym miejscu i skosztować smakołyki, które przynieśli ze sobą w koszyku. Przeszli więc na pagórek z niewielkim „balkonikiem”. Pończoszanka nakryła do stołu, dzieciom udało się najeść. Następnie Pippi wpadała na pomysł, by sobie polatać, lecz nic z tego nie wyszło – albo nie miała skrzydeł, albo zbytnio ciążyły jej naleśniki, które przed chwilą zjadła.

Beztroską zabawę przerwało spostrzeżenie, że Pan Nilsson gdzieś zaginął. Pippi „umyła się” w błotku, a następnie wyruszyła na poszukiwania swojego przyjaciela. Powiedziała też Tommy’emu i Annice, że podobna sytuacja miała już kiedyś miejsce – raz małpka zniknęła jej w Surabaja i okazało się, że podjęła pracę jako służąca u pewnej wdowy. Dzieci postanowiły się rozdzielić.

Podczas poszukiwań Tommy napotkał groźnie wyglądającego byka i zaczął uciekać, ale byk wziął go na rogi. Na pomoc przybyły Pippi i Annika – Pończoszanka wykorzystując posiadaną siłę, złamała rogi byka, a potem sama na nim usiadła. Zmordowany byk, padł bezsilny na ziemię. Wreszcie odnalazł się i Pan Nilsson, który cały czas ukrywał się na drzewie.

Dalej dzień upłynął już dzieciom wesoło – wracając do


Komentarze

    10 + 10 =