Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

innym dzieciom, jak wygląda nauka w Argentynie (prawie cały czas są tam ferie i wakacje, a nauczanie jest zabronione). Dzieci jedzą tam tylko cukierki, a zadaniem nauczycielek jest ich odpakowywanie.

Żegnając się z dziećmi, Pippi przestrzegła je, by nie zapominały, „ile jabłek miał Axel” – inaczej będą nieszczęśliwe.

„Pippi siedzi na furtce i łazi po drzewie”


Pippi spędzała miło czas siedząc wraz z Tommym i Anniką na furtce i zajadając gruszki. Był upalny sierpniowy dzień. W tak piękną pogodę ich sąsiedzi wybierali się na spacery, by podziwiać okolicę.

Nagle dzieci zauważyły przechodzącą obok dziewczynkę, która szukała taty. Pippi oznajmiła jej, że nikogo tutaj nie widziała. Zapytała się natomiast małej, czy jej ojciec ma wielkie, wlokące się po ziemi uszy. Opowiedziała też historię o Chińczyku – Hai Shangu, którego uszy przypominały dwa żółte żagle. Miał on mieć ogromną ilość dzieci, z których najmniejszy i najbrzydszy był Petter. Nie chciał on jeść jaskółczych gniazd i z tego powodu umarł. W niezjedzonym gnieździe jaskółka zniosła jajko dzień po pogrzebie.

Pippi ucieszona, że jej tak łatwo uwierzono, oznajmiła, że całą tę historię zmyśliła i że ludzie są nadzwyczaj łatwowierni. Za odchodzącą dziewczynką krzyknęła jeszcze, że naprawdę nie widziała jej tatusia.

Ogród, który mieścił się obok Willi Śmiesznotki, był przecudny, choć nie było w nim dużo drzew. Bohaterowie postanowili wspiąć się na rosnący w pobliżu wielki dąb. Pippi chciała właśnie tam zjeść posiłek.

Okazało się, że w drzewie znajdowała się bardzo duża dziupla. Najpierw weszła do niej sama Pippi, a potem, gdy przyniosła drabinę, do środka udało się dostać również Tommy’emu i Annice, choć ta bardzo się bała. Dzieci urządziły tam swoją kryjówkę.

„Pippi urządza wycieczkę”


Tego dnia Tommy i Annika nie musieli


Komentarze

    3 + 3 =