Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

się senna i udała się na spoczynek. Zdejmując buty, powiedziała dzieciom, że chociaż są na nią za duże, to bardzo je lubi, gdyż może poruszać w nich palcami.

„Pippi bawi się w berka z policjantami”


Gdy po całym miasteczku rozniosła się wieść o tym, że mała Pippi mieszka samotnie w willi, bez żadnego rodzica czy opiekuna, wszystkie ciocie i wszyscy wujaszkowie (tak określa się ich w Szwecji) zadecydowali, że dziewczynka powinna trafić do domu dziecka.

I stała się dla Pippi rzecz okropna. Razu pewnego, gdy spożywała podwieczorek w towarzystwie Tommy’ego i Anniki, nagle do jej willi zapukali policjanci i oznajmili, że zamierzają ją zabrać. Pippi za nic tego nie chciała, dlatego powiedziała, że jej domem dziecka jest Willa Śmiesznotki. Starała się również odeprzeć argumenty, że powinna chodzić do szkoły mówiąc, że wcale nie jest jej potrzebna „tabliczka schorzenia”.

Policjanci chcieli zabrać ją na siłę, ale Pippi im uciekła. Przedostała się na dach willi, a następnie ukryła się w drzewach. Dziewczynka świetnie bawiła się w berka z policjantami. Kiedy ci wspięli się po drabinie na dach, Pippi uniemożliwiła im zejście z niego, przestawiając drabinę. Kiedy jednak w końcu zeszli na ziemię, schwytali Pippi, ale ta znów dała popis swojej siły, wynosząc policjantów za ogrodzenie. Przestraszeni i zawstydzeni, postanowili o tym nikomu nie opowiadać, bo nikt na pewno w to nie uwierzy. Uznali, że dziewczynka nie nadaje się do tego, by zamieszkać w domu dziecka.

Dzieci uszczęśliwione faktem pozbycia się policjantów miło spędziły całe popołudnie, jeżdżąc beztrosko na koniu.

„Pippi idzie do szkoły”

Pippi różniła się od Tommy’ego i Anniki również tym, że nie chodziła do szkoły. Całe dnie spędzała na pielęgnowaniu konia lub zabawie z Panem Nilssonem. Czasami też ćwiczyła. Inne dzieci bardzo ją


Komentarze

    2 + 10 =